Maturitní ples C4A

Hodiny příprav, nekonečné diskuse, výměny názorů nad palčivými tématy jako jsou barvy šerp, citáty na stužky a témata maturitního plesu. Nevraživé pohledy i oči sálající vztekem. To všechno pronásledovalo přípravy maturitního plesu C4A. A to všechno nám za to stálo. Protože dne 24. ledna 2020 jsme měli tu čest stanout ve zlatém světle majestátního lustru v sále Na Písku, kde jsme slavnostně převzali šerpy a byli vysláni na stezku nazývající se život. Naštěstí pro nás tomu předcházel večer naplněný smíchem, cinkáním skleniček, tancem, gratulacemi a možná i několika slzami dojetí. Chceme z celého srdce poděkovat rodičům za jejich pevné nervy, učitelům, vychovatelům a vedení školy, protože bez nich bychom se nikdy nedostali tak daleko.

Maturitní ples byl odstartován v sedm hodin slavnostním nástupem a přebíráním šerp. Následovalo vystoupení „Pobřežní hlídky“ v podání maturantů. Mohla vás pobavit změť červených plavek, žraločích ploutví, boxerských rukavic spolu se spoustou havajských věnců. Poté čekalo na maturanty zasloužené oddechnutí a užití večera samotného, kde mohli zazářit ve světle fotokoutku, okořenit večer svými tanečními pohyby či odsoudit svoji peněženku ke krachu ve slosování. Většinu z nich byste ale mohli najít v jejich šatně, kde si společně užívali jako četa, jako druhá rodina. Mohli jste je vidět rozesmáté nad sklenkou dobrého vína nebo ještě lepší whiskey, jak se salvami smíchu vypráví svoje nejlepší historky ze školy. V jedenáct hodin jste je mohli zastihnout, jak vypouštějí lampióny štěstí a tiše doufají, že se jim jejich přání vyplní. Tato kouzelná chvíle končí v momentě, kdy se na hodinkách ukazuje pravá půlnoc a milí maturanti už běží na půlnoční překvapení. Musíme zmínit, že nebylo vůbec jednoduché je všechny sehnat, přece jenom parket a fotokoutek byly neodolatelné, a tak museli na pomoc zavolat pořadatele. S tím děkujeme i Vám milí pořadatelé za trpělivé plnění nekonečných požadavků nervózních maturantů. A tak se už blížíme ke konci večera, kdy sál opět naplní pískání, nedočkavé výkřiky a tancující těla. Mohli jste zahlídnout růžové baletní sukně z labutího jezera v podání chlapců a děsivý válečný tanec dívek. Jejich vystoupení završil párový tanec jako vystřihnutý z Pomády.

Přestože večer byl lehce hektický a přípravy se občas zdály být katastrofou, byl to unikátní večer, který už nikdy nezapomeneme. Zapsal se do našich životů jako další kapitola a my nyní začínáme psát novou. Co k tomu dodat, maturák za námi, teď už jen ta maturita!

Veronika Švomová, C4A

mp-404.jpg mp-031.jpg mp-107.jpg mp-205.jpg mp-271.jpg mp-292.jpg mp-388.jpg mp-417.jpg