Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR 2022

Říj 1, 2022

Ve dnech 17. – 18. září 2022 se na bezproblémovém průběhu této největší bezpečnostní show v Evropě již tradičně podíleli vojáci z povolání a žáci naší školy. V počtu přesahujícím číslo 150 jsme zabezpečovali spolu s Policii České republiky bezpečný průběh vně areálu a v koordinaci s Armádou České republiky jsme dohlíželi na statické i dynamické ukázky letadel a pozemní techniky.

Naše škola měla v areálu umístěn propagační stánek, kde se mohli zájemci o studium přímo od žáků školy dozvědět jak na to, případně si vyzkoušet střelbu z airsoftových zbraní.

Nakonec ani počasí nebylo vyloženě proti nám, a tak i největším zmrzlíkům v našem týmu vykouzlila ukázka akrobacie letadel úsměv na tváři. Cestou zpět nedělní nocí jsme se v autobuse všichni shodli, že Dny NATO stáli za to 😊.

nprap. Stanislav Smital