hlavička 
 
motiv200x179.jpg

Na základě jednoznačného úspěchu prvního Srazu Kvíčaláků 12. července 2008 (viz např. odezvy v Návštěvní knize) jsem se rozhodl ponechat v provozu tyto webové stránky, původně určené jen pro usnadnění organizace srazu. Ze „Srazu Kvíčaláků“ se tak staly „Stránky Kvíčaláků“.

Kvíčalovská komunita na srazu opět prokázala svoji životaschopnost a soudržnost, proto si zaslouží vlastní „informační a komunikační centrum“, kterým by se tyto stránky měly stát. (Jessie)

 

Aktuality 2008 Aktuality 2009 Aktuality 2010

Železný kruh 2009

20091228ax.jpgStejně jako v letech minulých touto dobou, sešla se na Kvíčalce 27.- 28. listopadu 2009 stará parta chlapců-čtyřicátníků alias Železný kruh. Letošní účast byla vzorná, navíc naše řady na sympatický tucet doplnil nováček Pepa Pohanka. Romantičtější veteráni jako obvykle vyrazili v pátek večer na Kvíčalku klasicky pěšky od „Plynu“ přes sjezdovku, zatímco nezralé „mládí“ se nechalo přivézt autem. Vzhledem k tomu, že jsme k chatě dorazili téměř souběžně, prakticky odpadla první, filozoficko-historická část programu, protože přes stále ještě nevybouřené „mlaďochy“ nebylo téměř nic slyšet. Přikročeno tedy raději bylo ihned k druhé fázi programu, to jest přípravě a konzumaci pochutin, tekutin, vyprávění neuvěřitelných historek a žalostnému zpěvu veselých písní. Na četné žádosti železnokruháčů i široké veřejnosti byl i letos do programu zařazen osvětový seminář (tentokrát na téma „Nežádoucí účinky alkoholu na sociální vazby a destrukci osobnosti“), spojený s natáčením doprovodného videoklipu. Zejména tento workshop pojatý jako „škola hrou“ sklidil velký úspěch, neboť především méně zkušení účastníci, kterých byla většina, si pod vedením zkušených instruktorů mohli vyzkoušet modelové situace, související s nadměrnou konzumací alkoholu. Železný kruh byl v sobotu stylově zakončen pokřiky přítomných družin. Jen neradi jsme se rozcházeli, byť s myšlenkou, že „příští rok ve stejnou dobu“... Další informace, včetně videoklipu, fotografií a exkluzivního rozhovoru s režisérem najdete na Jessieho stránkách (Jessie, 28.12.2009).

 

Pozvánka na Betlémské světlo 2009

20091214ax.jpgMáte-li možnost, čas a chuť, přijďte v neděli 20. prosince 2009 v 17 hod k moravskotřebovskému muzeu na letošní rozdávání Betlémského světla, které k nám do Moravské Třebové přivezeme už po dvanácté. Alespoň na pár minut zapomeňte na předvánoční shon a přijďte mezi adventně naladěné našince! Nenechte si ujít příležitost na chvíli se potkat se známými, popřát si vzájemně pěkné Vánoce a třeba i rovnou hodně štěstí do nového roku. Jako připomínku pěkných chvil si odnesete malý plamínek, který domov prozáří a duši potěší. Svíčky či lampičky proto s sebou. Jak to vypadalo na našem Betlémském světle vloni si můžete připomenout na Jessieho stránkách (Jessie, 14.12.2009).

 

Letí krajem velká zvěst, v lednu bude skautský ples!

20091207ax.jpg Roverský oddíl našeho střediska pořádá pro moravskotřebovské skauty starších věkových kategorií a neskauty středisku blízké či spřátelené v sobotu večer 16. ledna 2010 v sále Na Písku skautský ples. Jde o klasiku (ne o recesi) s živou taneční hudbou, občerstvením v běžném rozsahu, tombolou apod. Vstupenek je limitovaný počet, vážní zájemci z řad oldskautů a Kvíčaláků nechť se obrátí co nejrychleji rovnou na mě (nejsem organizátor, pouze prostředník pro starší a pokročilé :-) Akce je nevýdělečná, předpokládá se pouze výběr příspěvku na hudbu. Chcete se zase jednou setkat s přáteli i jinde než na Kvíčalce nebo jiné venkovní akci? Neváhejte, ozvěte se mi a přijďte! Oficiální pozvánka ke stažení zde. (Jessie, 7.12.2009)

 

Projekt KKK žije!

20091028ax.jpg Pozor! Po dlouhatánské době spánku, zapříčiněné Jirkovou zaneprázdněností, se Kronika Kvíčalky a Kvíčaláků dočkala dalšího pokračování. Na známé adrese přibyl článek-životopis zasloužilého skautského vedoucího (a v letech 1968-70 vedoucího moravskotřebovského střediska Junáka) Karla Metyše. Ne náhodou vychází právě teď, neboť za pár dnů (4.11.) se Karel dožívá krásných 77 let. A jak jsme s Lenkou a Vlastíkem mohli na vlastní oči pozorovat na jaře na divoké vodě, obdivuhodné vitality má zatím pořád dost. Přejeme tedy i nadále pevné zdraví, neb to je základem aktivního života. Co se KKK týče, mohu už teď slíbit ve velmi brzké době opravdovou lahůdku. Neprozradím zatím víc než to, že tentokrát půjde spíše o „statky“ než o lidi (i když samozřejmě jedno s druhým úzce souvisí). Tak neváhejte a klikejte :-) KKK opět žije! (Jessie, 28.10.2009)

 

Malý Jára se jmenuje Aleš

20091012ax.jpg V neděli 4. října 2009 v 18:51 hod se Járovi a Monice Komárkovým narodil syn Aleš (3,9 kg, 53 cm). Dle dostupných informací proběhlo vše v pořádku a „malý Jára“ se má čile k světu. Jeho čtyřletá sestřička Eliška se tak dočkala brášky a otec Jára pokračovatele rodu. A pokud se Aleš „potatí“ nejen solidními tělesnými parametry, můžeme si s velkou pravděpodobností připsat do stavu Kvíčaláků „+1“. Pravda, ze „Staráku“ je to na Kvíčalku o něco dál, ale to už dnes přeci není žádný problém, že ;-) Popřejme tedy Aleškovi hodně štěstí a zdraví a ať roste jako z vody a rodičům pro radost. PS. Nezapomenout na křest vodou z Bahňáku :-) (Evík skrze Jessieho, 12.10.2009)

 

Pozvánka na otevřený minisraz prvních roverů alias „pepínovců“

20090930ax.gif Na vědomost se dává, že o víkendu 31.10. – 1.11. 2009 se na Kvíčalce koná setkání prvních roverů („pepínovců“) a dalších dnešních třicátníků, tedy generace, která ještě zažila pionýrské časy Kvíčalky. Vyhnán ale samozřejmě nebude nikdo další, kdo by se chtěl stavit na kus řeči – vstupenkou je dobrá nálada. Program jest obvyklý, tj. společné vzpomínání na „staré dobré časy“ (kroniky, fotky, nástroje, zpěvníky... určitě s sebou), informace o v současnosti pořádaných táborech pro rodiče s dětmi a hlavně - všeobecná pohoda. Srdečně zve parta okolo Evíka, Jury Šm., Járy, Išuny, Dany, Madly, Kikiny, Pavly... (Evík skrze Jessieho, 30.9.2009)

 

Madla píše z Ameriky

20090929ax.jpg Po delší době se nám opět ozvala naše kanadsko-americká dopisovatelka Madla. V létě se rozhodně nešetřila a podnikla několik výprav po severoamerickém kontinentu. Na novém působišti ve slunné Kalifornii se jí tedy očividně daří a i její nový šéf je s ní zdá se spokojen, když jí, jak sama píše, toleruje její cestovatelské podniky. Poslední z nich například Madlu zavedl do Skalistých hor (jo jo, to jsou ty kopečky, co si o nich teskně zpíváme u táboráků v řadě písní...), fotky jsou k vidění zde. Pokud by vás zajímaly i předchozí Madliny mise, namátkou např. Aljaška, sopka Mount Shasta, Yosemitský národní park, Mrtvé údolí... a řada dalších (podobně banálních :-) výletů, fotky jsou soustředěny zde. Přes všechny tyto aktivity na nás ale Madla nezapomněla. Posílá zpoza oceánu pozdravy a těší se na novinky z domoviny. Tedy neváhejte a pište (adresa je v kontaktech). (Jessie, 29.9.2009)

 

Vykopávky na Kvíčalce

20090910ax.jpg Nejedná se o víkendový pobyt zasloužilých táborníků, jak by se podle nadpisu snad mohlo zdát, ale o zajímavý nález, který se na letošním táboře vlčat podařil skupině mladých kvíčalovských archeologů. Vydatný déšť odkryl před stanem v levém dolním rohu náměstíčka (při pohledu od Klád) poklop od kanálu, či spíše trativodu. Jde očividně o pozůstatek po původní zástavbě lokality Kvíčalka (mezi našimi čtenáři jistě není nikdo, kdo by nevěděl, že tu kdysi stávaly zděné budovy, foto např. zde). Následná sondáž odhalila, že trativod míří do lesíka směrem k latrínám. Pamětníci nálezů „pokladů“ v 70. a 80. letech možná nad tímto objevem ohrnou nos, ale kdo ví, jaká překvapení nás na Kvíčalce ještě čekají... (Jessie, 10.9.2009)

 

Kvíčalenka 2009

20090908ax.jpg Stejně jako vloni tábořila poslední srpnový týden na Kvíčalce Lvíčata (alias „ti pánové“) s malými dětmi. Víc než tucet táborníčků se určitě neměl na Kvíčalce špatně, neboť tatínkové vzorně vařili, hráli a zpívali, o program se starali a jistě také ponechávali ratolestem dostatek místa „k rozletu“. Že tomu tak opravdu bylo, se můžete sami přesvědčit z fotografií zde (je to jen reprezentativní výběr z 240 fotek, kterými jsem byl na svoji nesmělou výzvu doslova zavalen – čímž autorům děkuji :-) Táboření zdar a ať nám rostou další Kvíčaláčci! (Jessie, 8.9.2009)

 

Tradice versus novátorství

20090903ax.jpg Tradice, rituály a nepsané zvyky ke Kvíčalce prostě patří. Na druhé straně, proč nezkusit něco nového, když to ničemu neuškodí a ještě to bude navýsost praktické. Takto nějak asi uvažoval na letošním táboře vlčat na Kvíčalce Aladin. Jako známý novátor, který nemá nikdy od slov daleko k činům, si postavil svůj vůdcovský stan přímo v horní části náměstíčka. Aby to nebylo málo, ještě si ho zdvojil (když chalupu, tak s pořádnou stodolou :-) a přechodový „krček“ zastřešil plachtou. Takovéto bydlení prý až na nějaké ty mravence nemělo chybu a hlavně – byl pořád v blízkosti svých „oveček“ ve vlčáckém rouše. Připojený obrázek si můžete kliknutím zvětšit. (Jessie, 3.9.2009)

 

Minisraz a balení tábora, 21.-22. srpna 2009

20090822ax.jpg V pátek 21. srpna odpoledne se na Kvíčalce dle plánu sešla čtyřicátnická parta. I když nás oproti předpokladu nakonec bylo jen „sedm statečných“ (Vlastík, Zdenek, Aladin, Jiřina, Mirek, Lenka a Jessie), pustili jsme se odhodlaně do rozebírání monťáků v rámci letošního balení tábora. Se setměním pak pilnou práci nahradil oblíbený klubový program, tj. dobré jídlo a pití, zpěv tradičních písní (některých i celých a se správným pořadím slok :) a přátelské klábosení u ohně. Po deváté se dostavila vítaná posila ve složení Boob a Išuna. Noc byla teplá a jak už to tak u vydařených akcí bývá, příliš krátká...
Ráno dorazily čerstvé posily a balení tábora pokračovalo na plné obrátky. Suma sumárum nás sice bylo jen dvacet, ale stany a ostatní vybavení i tak rychle mizely v určených přístřešcích a před polednem bylo k potěše náčelníka prakticky hotovo. Právě včas, protože okolo druhé začalo pršet a neustalo až do večera. Poděkování tak určitě patří všem, kteří přišli a přispěli ke zdaru akce. Jak to na ní vypadalo, se můžete přesvědčit z fotografií. (Jessie, 22.8.2009)

 

Potáborové ohlasy aneb Nad dopisy čtenářů :-)

20090810ax.gif Po návratu z dovolené jsem našel v poště přes půl tuctu mailů s pozdravy, ohlasy a dojmy z letošního letního táboření na Kvíčalce. Nejpočetněji byli zastoupení Kvíčaláci – rodiče, kteří byli, mnozí opravdu po letech, letos opět na Kvíčalce - tentokrát už se svými dětmi. Díky všem, kteří se ozvali, je to opravdu moc pěkné, leckdy až dojemné čtení. Jelikož nechci veřejně citovat myšlenky adresované mně, byl bych ještě raději, kdybyste se o ně podělili i s ostatními formou zápisu do návštěvní knihy. Ať ostatní vidí, jak se to jeví vám a hlavně, ať to tu prostě žije. Jednu výjimku ale udělám (snad se autor zlobit nebude, ale toto si pro sebe prostě nechat nemohu) a s minimálními úpravami ocituji vzkaz od jednoho z „bratislaváků“:
„Ahoj, volam sa Adam a ... 8.8.09 idem zase na Kvicalku. Chcel som len povedat, ze ked som tam bol prvy krat pred rokom, strasne sa mi to tam pacilo a chcel som tam ist aj nabuduce a ten sen sa mi teraz plni, uz som pobaleny. ... Som velmi vdacny tym ludom, ktori vybudovali tuto skautsku zakladnu, som strasne stastny a vem, ze toto je to, co chcem.“
Tak co říkáte, nečte se to krásně? (Jessie, 10.8.2009)

 

Na tábor

20090711ax.jpg Navzdory počasí, dešti a blátu
zamávám mámě, opustím tátu
Vyrazím na tábor, tam mezi lesy
na naši Kvíčalku už se moc těším:
na stany, na hry, na bezva partu
budíčky, večerky, na jídlo nástup
Dny rychle poběží, kdo by si stýskal?
CTH, táborák, bobříky získám
Kytarou budou znít ty naše písničky
s posledním „ahoj“ pak zamáčknu slzičky...

Pod vlivem odjezdu Lasiček a Ještěrek na letošní tábor si neuměle, ale od srdce zaveršoval Jessie (11.7.2009)

 

Letní tábory 2009

Po předcházejících brigádách a zejména po intenzivně-budovatelském víkendu 27.-28.6. je Kvíčalka připravena na letní táborovou sezónu. Pokud byste se třeba chtěli na Kvíčalce v létě příležitostně zastavit, vězte, že letošní plán táborů vypadá následovně:
20090629ax.jpg 30.6. – 11.7.2009, I. oddíl - vlčata (Aladin, Váša)
11.7. – 22.7.2009, IV. oddíl - světlušky (Darzinka, Plyška, Darzi)
25.7. – 1.8.2009, Rodiče s dětmi (EvíK, Jára)
1.8. – 8.8.2009, Roveři (Míra, Luďa a R&R)
8.8. - 22.8.2009, Bratislava
Balení tábora tedy proběhne v sobotu 22. srpna a snad netřeba dodávat, že každá ochotná ruka je žádoucí a vřele vítána! Letošním táborníkům si dovolím za všechny jejich předchůdce popřát hodně slunce, málo deště, ať táborem zní „ještě, ještě“ (více dobrého a zajímavého programu :-) (Jessie, 29.6.2009)

 

Kdo chvilku stál... nestačí se divit!

20090531ax.jpg Jak již byla kvíčalovská veřejnost informována aktualitou z 15.5.2009, jednou z priorit letošních předtáborových brigád byla likvidace starých stanových podsad, které uvolnily místo pro táboření v montovaných stanech (monťácích). Jak se můžete přesvědčit z přiloženého snímku, budeme si muset mimo táborovou sezónu zvyknout na úplně jinou scenérii kvíčalovského náměstíčka. Co naplat, pokrok si vyžádal svoji daň a táboření ve starých krajinkových podsadách se i na Kvíčalce přenese do sféry blednoucích fotek a rok od roku barvitějších vyprávění stárnoucích pamětníků. Jako bych už některé ty příběhy slyšel... (Jessie, 31.5.2009)

 

Vandrování po bunkrech

20090530ax.jpg Na vandrování po pohraničním opevnění v Orlických horách vyrazilo o víkendu 15.-17. května 2009 z party „hnědokošiláčů“ nakonec jen trio Aladin, Vlastík a Jessie. I tak to ale byla paráda! Odkudsi z hlubin času opět zavanulo kouzlo velkých vandrů 80. let, kdy vláčet na hřbetě „celý svůj dům“ a spát pod širákem bylo tak krásně jednoduché a samozřejmé. A tak jsme si to užívali a atmosféra společného putování byla určitě neméně tak důležitá, jako primární cíl akce – průzkum a dokumentování pohraničního opevnění na Rokytnicku. Pokud by vás někdy někdo na něco podobného lákal, určitě neváhejte, je to jako balzám na duši – tedy pokud ještě duši (a dobré kamarády) máte. Podrobnosti o akci zde. (Jessie, 30.5.2009)

 

Předtáborové brigády aneb Kdo může, pomůže!

20090515ax.jpg Počínaje sobotou 16. května začíná série sobotních předtáborových brigád. Práce s přípravou Kvíčalky na letní sezónu je jako obvykle víc než dost, takže každá ochotná ruka vítána. Letošním úkolem č. 1 je likvidace posledních klasických stanových podsad, neboť počínaje touto sezónou se na Kvíčalce bude tábořit už jen v „monťácích“. Kdo chce nostalgicky zavzpomínat nad klasickou „krajinkovou“ podsadou na noci, kdy „vítr skučel škvírami na jedné straně dovnitř a na druhé ven“, ať neváhá a udělá si co nejrychleji výlet na Kvíčalku. Když při tom přiloží ruce k dílu, jedině dobře ;-) (Jessie, 15.5.2009)

 

www.kvicalka.cz

20090504ax.jpg Jako jarní bonus přinášíme čtenářům těchto stránek novou, snáze zapamatovatelnou webovou adresu. Každý, kdo bez velkého přemýšlení napíše do internetového prohlížeče adresu www.kvicalka.cz , skončí na těchto stránkách! Na obsahu ani umístění stránek se nic nemění (i stará adresa nadále funguje), ale přístup přes novou adresu by měl být snazší. Vždyť co první neznalého Kvíčaláka napadne, než zkusit nejdříve zadat právě adresu www.kvicalka.cz? Takže odteď to opravdu funguje a šiřte prosím tuto informaci dál, mezi ostatní. Doména kvicalka.cz patří našemu moravskotřebovskému středisku Junáka a doufám, že už napořád. Vždyť jen hlupák by si nechal vyfouknout tak prestižní adresu :-) (Jessie, 4.5.2009)

 

Janin skautský slib

20090426bx.jpg Den po sv. Jiří, svátku skautů, se v sobotu 25. dubna 2009 večer sešla na Kvíčalce skupinka našich oldskautů, aby asistovala a přihlížela skautskému slibu Jany Černé alias (Černé)Maurenc. Že vám Jana věkově se skautským slibem nějak nesedí? Věc se má takto – Jana, jako mnohaletá členka skupiny a střediska, o jejímž „sesterství“ určitě nikdo nikdy nepochyboval, stihla v legendárních letech 1968-70 vzhledem ke svému věku pouze světluškovský slib. Při obnovování skautingu v 90. letech už aktivně u dětí nepracovala a na plnohodnotný skautský slib, jako u ostatních vedoucích, tehdy nedošlo. Vše se rozhodla uvést i formálně do pořádku až teď, tak říkajíc „na stará kolena“. Výsledkem byl malý (ale velmi pěkný a milý) sobotní ceremoniál se všemi náležitostmi (viz fotografie) a vážností. Za oddíl oldskautů přeji (staro)nové sestře Janě hodně štěstí při naplňování skautské slibu a ať jí uhlík ze slibového ohně symbolicky „doutná“ hodně dlouho a jasně. (Jessie, 26.4.2009)

 

Cimburk opět dobyt!

20090426ax.jpg V sobotu 25. dubna 2009 se družina Lasiček vypravila na hrad Cimburk u Městečka Trnávky. Jak že to souvisí s Kvíčalkou? Jednak Cimburk odjakživa býval oblíbeným cílem jednodenních výprav našich družin a pak – pamětníci si jistě se slzou v oku rádi při této příležitosti vzpomenou, jak ku hradu táhli v rámci husitských vojsk při CTH a jak vše skončilo slavným vítězstvím a porážkou mrzkých křižáků. Ostatně vyhrály i zmiňované Lasičky, neb výprava se jim mimořádně vydařila, od nádherného slunečného počasí až po úspěšně realizovaný program (Cimburk měl pro hry vždycky svoje kouzlo). A proč to „dobytí“ v nadpisu? No kdo zná Lasičky, ví, že Cimburk měl velké štěstí, že se nestal ještě větší zříceninou a že s klidným svědomím by bylo možné v nadpisu použít i tvar „dobit“ ;-)  (Jessie, 26.4.2009)

 

Madla hlásí „plus jeden“

20090305bx.gif Jak jsme se dozvěděli z dobře informovaných zdrojů, tedy přímo od maminky Madly Balejové (Hákové), přibyl jejím prostřednictvím 21. února na svět další malý Kvíčaláček. Jmenuje se Karel a „je nádherný, zdravý a obrovský (4100 g a 53 cm)“. Šťastné mamince blahopřejeme a oběma přejeme hodně štěstí. Jen pro pořádek připomínám, že Kvíčalákem je malý Karlík zatím jen po mamince a že svůj status bude muset časem stvrdit i nějakým tím tábořením a křtem vodou z Bahňáku ;-) (Jessie, 5.3.2009)

 

Výroční zpráva 2008

20090305ax.jpg Chcete-li se poohlédnout za činností našeho moravskotřebovského střediska Junáka v roce 2008, je ideálním průvodcem nedávno vydaná výroční zpráva za rok 2008 (ve formě PDF-souboru zde). Troufám si tvrdit, že je každým dalším rokem hezčí, pestřejší, úplnější, zajímavější... a hlavně - až jsem se při jejím pročítání sám divil, co všechno se za ten rok stihlo a podařilo. Ke kladům letošní zprávy určitě patří pěkné a zajímavé fotky z činnosti a určitě i to, že v oddílech a družinách to opravdu „žije“! A to je dobře, jen tak dál. Pokud by vás to zaujalo, výroční zprávy z minulých let jsou k nahlédnutí zde. (Jessie, 5.3.2009)

 

Družinové pokřiky

20090221ax.jpg Kam až paměť sahá, mívali družiny v našem středisku svoje pokřiky. Byly nepostradatelnou součástí družinových zvyklostí, dodávaly družině odhodlání, výjimečnost a soudržnost. Některé už i desítky let. V rámci projektu KKK se snažíme zmapovat družinové pokřiky za posledních 40 let. Na Jessieho stránkách je vystaven jejich neúplný seznam. Pomoz ho doplnit a upřesnit i ty! Pro paměť jedněm a inspiraci druhým... (Jessie, 21.2.2009)

 

Kronika Kvíčalky a Kvíčaláků

20090210ax.jpg Na vědomost široké obci kvíčalovské se dává, že se právě na svět vyklubal zárodek projektu „Kronika Kvíčalky a Kvíčaláků“. Zrozen v bolestech dožaduje se naléhavě vaší pozornosti, neb i vy jste svými dávnými i nedávnými skutky zodpovědní za jeho příchod na svět. Zachovejte se proto jako řádní rodiče, tetičky, strýčkové, kmotři a další příbuzní a věnujte mu svoji přízeň. Určitě si ji zaslouží a za odměnu časem vyroste a zesílí, k potěše i poučení našemu. Více podrobností okolo zrození na Jessieho stránkách .
Vstup do projektu „KKK“ zde. (Jessie, 10.2.2009)

 

Nechcete na tábor pro rodiče s dětmi 2009?

20090123ax.jpgVolná místa, a tedy možnost ještě se přihlásit, oznamuje letošní tábor pro rodiče s dětmi na Kvíčalce. Pokud máte zájem, neváhejte, neboť počet účastníků je limitovaný. Kvíčaláci sice mají samozřejmě přednost, ale uzávěrka přihlášek je nekompromisně stanovena na 31. března 2009 a zájem ostatních je tradičně velký. Aktuální informace sledujete na webových stránkách tábora; přihlášky a organizační detaily je nejlepší vymejlovat přímo s Evíkem (Eva K., adresa v kontaktech). Evik skrze Jessieho, 23.1.2009.

 

Novoroční přání

20090101ax.jpg Na začátku nového roku si přejeme hodně štěstí, pevné zdraví, mnoho úspěchu, životní pohodu, neutuchající elán... a spoustu dalších věcí. Na tomto fóru speciálně bych ještě dodal: Ať naše řady neřídnou a stále se rodí noví malí Kvíčaláčci. Ať si v neustálém shonu alespoň čas od času najdeme čas na posezení se starými kamarády a oprášení letitých vzpomínek či plánování nových akcí. Ať u ohýnků pod hvězdami aspoň občas zazní staré songy a jména časem odvátá. Ať na Kvíčalce stále vznikají příběhy nové, neb to je nejlepší známkou toho, že je stále živá. A i když je to dáma v nejlepších letech, ať se kolem ní točí co nejvíce mladých! Ať..., ale stačí, aby nám nějaké to přání zbylo i na příští rok ;-) Jessie, 1.1.2009

^

Jste www.pocitadlo.co.cz . návštěvník od 27. března 2008.

Související odkazy: Kronika Kvíčalky a Kvíčaláků, Jessieho stránky, střediskové stránky