Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Komentáře k článku 29. ročník Cross country (2022) – Cukrová bouda

Lenka, rozvod a Cukrová bouda

OdpovědětJessie, 22.06.2022 10:11

Aby snad nedošlo k nějakým zcestným spekulacím – byl to příměr o náročnosti toho zpropadeně nekonečného kopce k Cukrové boudě, na který bych svoji drahou polovičku ZBŮHDARMA rozhodně nehnal. A že už jsme spolu něco vyšlapali, namátkou Poledník na Šumavě, Klínovec, Plešivec a Fichtelberg v Krušných horách, Javořici v České Kanadě, … prostě když to o něčem je, není to problém (a podotýkám, žádné podpůrné elektro). Ale šlapat takovou hrůzu jen tak a vzápětí zase sjet dolu, to bych si asi fakt nelaznul :-) Přeci jen je to 250 výškových metrů na 3,4 km!

RE: Lenka, rozvod a Cukrová bouda

OdpovědětVlastík, 23.06.2022 14:11

To jsem si vybral parťáka! Já myslel, že udržuješ kondici cestami do zaměstnání, a tady čtu, že trénuješ jako by ses chystal na nějakou Tour... Se svým "dvakrát kolem Hradiska" se mohu jít zahrabat (což se cestou nejen na Cukrovou boudu prokázalo).

Při návratu jsem se vydal z posledního a jen s nostalgií vzpomínal při průjezdu Tátenicemi na návrat z Lázku před x lety, kdy jsem měl natrénováno a byl na vrcholu svých cyklistických sil...

RE: Lenka, rozvod a Cukrová bouda

OdpovědětJessie, 23.06.2022 14:40

Ty uvedené kopce, to jsou ty největší asi tak za poslední tři roky. Letos od zimy do CC jsem toho fakt moc nenajezdil, kromě denního "plkánku" do práce a zpět asi tak jak ty :-) A cestu z Hoštejna domů už jsem taky dojížděl "na rezervu", co myslíš. Těch 50 km zatím normálně dávám, ale když je podstatná část terénem a k tomu ta speciální chodecká krosová vložka... a čím dál hůř vidím v noci na cestu... no prostě čas slavných vítězství je pryč, teď už jezdíme "na účast". Jak jsem říkal Aladinovi, dávám CC tak rok, maximálně dva :-) No a po šedesátce uvidíme, i když, když nám jdeš takovým příkladem, tak snadno se z toho asi nevyvleču ;-)

CC

OdpovědětAladin, 22.06.2022 15:18

Jasná věc. Ale když máme v blízkosti takový pěkný kopeček, tak proč jej nezkusit. Myslím, ale že bylo dobře, že jsme to jeli potmě.

to nechceš vědět...

OdpovědětVlastík, 23.06.2022 14:00

Takhle údajně popisoval Aladin Kubovi trasu letošního ročníku... Když jsem na konci Třebářova tušil, že nás čeká Koruna, domníval jsem se, že je to to nejhorší, co máme před sebou. Ó jak jsem se zmýlil! Kdo nebyl na Cukrové boudě, nepochopí.

Terenní vložka "do strže - ze strže" (viz video) byl extrém, který jsem za léta svého účinkování v CC nezažil (a že jsem toho zažil hodně...).

A tu červenou jsme neopustili ze strachu z onoho "prďáku", prostě se nám ztratila, a naštěstí se alternativa ukázala dobrou volbou...