Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Komentáře k článku Výprava členů Železného kruhu do Broumovských stěn 2021

Klady a zápory mé nepřítomnosti

OdpovědětJessie, 23.08.2021 20:07

Okolnosti mi tentokrát nedovolily se výpravy zúčastnit, což mělo zdá se zjevné důsledky. Je pravda, že být tam, přístřešek na první noc by se nejspíš stavěl (mám přeci rád svoje jisté). Je také ale pravda, že být tam, ve sportce byste zcela jistě nic nevyhráli (jakože vím, že jste vyhráli). Taky je jisté, že byste toho nachodili ještě víc, protože Aladin, i když se dle fotek očividně snažil, vás určitě tak nehonil po všech možných a nemožných fotogenických místech, jako bych to nejspíš v úporné snaze o maximální zdokumentování dělal já. Také k takové školácké chybě, jako že jste si nepořídili ani jednu „účastnickou samospoušť“, by určitě nedošlo ;-) Ale konec kočkování, jsem rád, že se vám výprava vydařila (příležitostně si ji dám za domácí úkol) a že jste na mě na ní mysleli a posílali průběžnou reportáž. Tak příště doufám zase pospolu :-)

RE: Klady a zápory mé nepřítomnosti

OdpovědětAladin, 23.08.2021 20:42

Jessie ta slečna či paní cyklistka s tím pěkným batůžkem byla focena pro tebe, ale nebyl silný signál abych to mohl odeslat. Takže ano mysleli jsme na Tebe.

RE: Klady a zápory mé nepřítomnosti

OdpovědětJessie, 23.08.2021 20:49

Tak přesně u té fotky s cyklistkou mě právě napadlo, proč jste probůh nevyužili možnost ji požádat, aby vás třeba všechny vyfotila (no fakt, nekecám). Mohli jste mít účastnické foto a ještě navázat neformální kontakt :-)

RE: Klady a zápory mé nepřítomnosti

OdpovědětMilan, 24.08.2021 07:36

U té slečny s tím batůžkem jsme zaprvé byli značně unavení, ale hlavně už byly špatné světelné podmínky tak by ta fotka asi nebyla nic moc. Přece jenom nemáme Jessieho historický voděodolný foťák.

Trocha filozofování o řece

OdpovědětJessie, 23.08.2021 21:33

Jistě znáte ono často citované úsloví "nevstoupíš dvakrát do téže řeky". Při editaci tohoto článku jsem si víc než kdy jindy uvědomil, že pokud je řeč o téhle partě, tak nejspíš tak docela neplatí. Kdybych tento článek porovnal s obdobným deset nebo i čtyřicet let starým, bude to pořád stejná "řeka". Jasně, voda v řece se mění a my s časem samozřejmě také. Ale jako má řeka své více méně stále koryto, peřeje, tišiny, jezy…, máme mi ty své nezaměnitelné povahy, vazby, vzpomínky, hlášky…, prostě to co dělá partu partou a přátelství přátelstvím. A přátelství z časů, "kdy bylo to zlý, kdy spali jsme v dešti a promrzlí", nemůže nevydržet. Takže ano, vstupujme často to téže řeky, vracejme se ke kořenům! Dokud to jde :-)

po vrstevnici

OdpovědětMilan, 24.08.2021 07:41

Ještě se vracím k tomu jak jsme šli po vrstevnici. Nejen , že jsem na té mapě viděl, že půjdeme po vrstevnici, ale viděl jsem , že půjdeme i přes potok:))). Když potok dlouho nebyl tak jsem se podíval znova a zjistil , že potok na mapě už není , teda je ale jinde. Až při bližším pohledu jsem zjistil, že to není potok, ale je to prasklina na displayi mobilu. Přece jenom s čočkama na dálku se ty detaily nějak smazávají :))))

krev tekla...

OdpovědětVlastík, 24.08.2021 08:06

Jen pro upřesnění - na obědové klobáskově pauze pod altánkem na rozcestí jsem se při vstávání (abych udělal foto posilňujících se kamarádů) majzl do hlavy o trám a za hodinu při uhlazování účesu (míjely nás zrovna sličné turistky) jsem zjistil, že krev tekla...

dodatek

OdpovědětVlastík, 24.08.2021 08:10

Jo a batůžek se slečnou jsem zaspal, takže jak vypadal jsem se dozvěděl až z fotky...

RE: dodatek

OdpovědětAladin, 24.08.2021 14:29

Jo přesně tak, Psal jsem Jessiemu, že slečna o nás ani očkem nezavadila, protože jsme tam leželi trochu zdechlí. A společnou máme u Milana pod pergolou;-)