Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Komentáře k článku Bunkry 2015: Staroměstsko

Bunkráci zas....

OdpovědětBooB, 21.05.2015 22:00

.... Jessie si ten můj náhlý slovní doprovod naší hygieny ne zcela přesně pamatuje. Já jsem řek ......i v náročných bojových horských podmínkách si horská brigáda wehrmachtu , dokáže udržet osobní hygienu na vysoké úrovni." Potom jsme se s Jessiem svlíkli do naha a v té ledové vodě se fakt umyli!

Naše putování byla bezva akce ............ BooB

RE: Bunkráci zas....

OdpovědětJessie, 21.05.2015 22:27

Díky za autorské upřesnění citátu, takto je to určitě vtipnější. V textu článku jsem to opravil.

bunkry

OdpovědětAladin, 22.05.2015 06:19

Jo jo šlapalo se hezky. Ještě jsi mohl zakreslit do mapky polohu prvního bunkru. Ta oklička přes Prudký potok byla nutná, to musí uznat i náhodný návštěvník podle fotek. Jak jsi napsal v poslední větě, bylo to letos víc o tom putování než o bunkrech. A hlavně ani kapka. A jelikož jsem v noci spal spánkem spravedlivých, tak nevím nic o tom, že by pršelo.

RE: bunkry

OdpovědětJessie, 22.05.2015 07:19

Proti úvodní etapě podél Prudkého potoka nelze mít opravdu nic. Jednak jsme se na ten hřeben (=linii opevnění) nějak dostat museli, jednak nocování u srubu má své specifické kouzlo :-) Byl jsem docela zvědav, jak to tam teď po letech vypadá (a tedy překvapen tou změnou), a taky už mi ten výstup napodruhé nepřipadl tak náročný (asi když z něj vypadl ten "karamba kopec" :-). A pěkné finále podél Prudkého potoka mi připomnělo trasu podél Bíle Opavy z Karlovy Studánky.

A k tomu (ne)dešti - co vím, tak krátce poté, co jsme se v sobotu uložili ke spaní, spadlo tak 5-6 kapek... a pak už nic. Takže dá se říci, že to tentokrát "Norům" opravdu celkem vyšlo. Sobotní "palermo", to nemělo chybu, nemluvě o tom, při pěkném počasí je zážitek z putování o 100% lepší.

A k tomu spaní - v naší grupě platí nepsané pravidlo, že vyhrává ten, kdo usne první. No holt jsem tentokrát nevyhrál, proto ten povzdech :-)))

Bunkry

OdpovědětEva, 24.05.2015 12:07

Zrovna jsem si prohlížela fotky z Vašeho "bunkrování" a koukala přitom na Toulavou kameru a byla tam reportáž o bunkru Cihelna u Králik. Tak jsem viděla "naživo" část Vaší návštěvy. Hlavně, že jste měli počasí a jako vždycky si to pěkně užili. Pěkný fotky, pěkná příroda.No a sampozřejmě sympatičtí chlapci. Mějte se.