Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Komentáře k článku Kvíčalovské přezdívky 13: Westman Setinka

nezapomenutelný Jirka

OdpovědětDarzinka, 20.11.2014 17:05

O Jirkově cigánském gé jsem chtěla psát já!:D Ale kromě akordu a příběhu o sovách (z kterého si nepamatuju vlastně vůbec nic kromě toho, že jsme se s Veverkama hrozně bály:), v souvislosti s Jirkou nelze nezmínit příběh o matce a dceři, co žily v hájence na malém hřišti. (A ten si i pamatuju. Stejně jako to, jak při závěru Jirkova vyprávění všechny Veverky poskočily metr do výšky:D) Takže vždycky, když vidím zbytky zdi u "špendlíkové komůrky", na Jirku si vzpomenu. A taky do dneška, když třeba stavíme tábor, vidím stát jeho stan na vrcholku řady monťáků, hned vedle kuřácké lavičky.

Jirka

OdpovědětLenka, 20.11.2014 18:48

Jo, jo, legendární trubač Jiří westman setinka.. :-), Jirko přidávám se s přáním všeho nejlepšího a určitě nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že Tvůj vypravěčský duch se zapsal do paměti hodně Kvíčalákům. Nedivila bych se, kdybychom se teď začali předhánět, na co si kdo nejvíc vzpomene. Je fakt, že u tvého tajemného "dcero spíš..." jsme měli všichni strachem sevřené půlky, ale ta o děcku s vodnatelnou hlavou...tu už si nepamatuju :-), ale vím, že jsme z ní měli hrůzu ještě dřív, než jsi ji začal vyprávět... No a o zakrvácené mrtvole na Spáleným, kterou jsi tak věrohodně předvedl ani nemluvím. Ještě bych jich pár v záloze měla, ale nechci vystřílet prach ostatním... :-). Tak ještě jednou všechno nejlepší a ať se Ti ve všem daří....

Lišák Jirka

OdpovědětŠedák, 24.12.2014 23:00

Úplně náhodou jsem zase po nějaké době kliknul na Kvíčalovské stránky a on tam Jirka - můj klukovský vzor. Tak bych touto cestou chtěl ještě opožděně od srdce popřát k těm jeho 60+1 narozeninám. Popřát starému Lišákovi, kamarádovi na celý život, který opravdu v naší družině byl pro každého a především pro mě nedostižným vzorem. Opravdu hodně jsme toho spolu prožili na Kvíčalce, ale i mimo ní jako kamarádi při různých akcích s Laďou W.a Karlem R.

Byla to krásná doba, byli jsme mladí a rád na to vzpomínám.

Tak teda Jirko hodně zdraví a pohody do dalších let!!!!!!!!!!!!!!!!!

Šedák