Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Komentáře k článku Kvíčalovské přezdívky 10: Lenka

Gratulace

Odpovědětdarzinka, 10.07.2013 12:05

Leni, gratuluju k jubileu:)

Jo a na té první černobílé fotce v článku jsem si Tě spletla s Pavlínkou... máte stejný úsměv:)

Béďa má rád Cindu

OdpovědětJessie, 10.07.2013 12:05

Původní Méďa Béďa (z roku 1964) vůbec nebyl (na americký film) špatný a měl svou svéráznou poetiku (+písničky, hlášky, povedený dabing…). Jasně, dnes bych nad ním asi mávl rukou, ale tenkrát prostě měl své kouzlo. Dodnes si z něj některé hlášky pamatuji a používám (např. „Béďo, je jaro!“) a od jeho zhlédnutí mám výraznou slabost pro piknikové košíky (obzvláště plné :-). No fakt, nekecám, jeden skutečně od kterýchsi narozenin i vlastním (jeho čas určitě jednou přijde). Jinak Lenčina přezdívka měla opravdu život poměrně krátký (jedno léto?) a pokud mě paměť neklame, tak jsme ji (schválně/z ignorantství/podle chybného dabingu?) vyslovovali foneticky tvrdě, tedy opravdu „Cinda“ a ne „Sindy“. A tak se o oněch časech dalo na Kvíčalce zaslechnout povykování „Béďa má rád Cindu, Cinda má ráda Béďu…“ :-)

Na závěr bych z pozice toho, co měl tenkrát nejvíc štěstí, popřál Lence hodně pohody, pevné zdraví, životní elán… prostě ať ji život pořád baví. Ostatně je to ve všeobecném zájmu, neb ti znalí vědí, že i když nerada bývá v popředí, bez ní by celá řada akcí/věcí/projektů nejspíš vůbec nebyla, nebo by přinejmenším vypadala mnohem hůř.

Přezdívky-Lenka

OdpovědětLenka, 10.07.2013 14:41

Když jsem ráno již z tradice každodenní prolítla co je nového na Jessieho a Hrošíkovských stránkách, blesklo mi dnešní datum varovně hlavou, ale vzápětí jsem si oddychla, je to dobrý... nic tam není :-))).

Nicméně,taky na mě tedy došlo :-)), kamarádi a "bratr manžel Jessie" nezklamali :-)), děkuji Boobe, moc pěkný článek, ani si ho snad nezasloužím. A fakt je o mě? :-))Hmmm.... Ale vážně, bylo, je a bude mi s váma všema vždycky moc fajn (a že jsme toho stihli zažít,co..?)Myslím že společně strávené roky ať už na Kvíčaldě nebo kdekoli jinde nám může kdekdo závidět a moc ráda na ně vzpomínám. Mám vlastně štěstí, že díky Jessiemu a teď i našim holkám jsem z toho dění kolem skautů a Kvíčalky tak úplně nevypadla. Když doma s Jessiem probíráme staré fotky, vždycky se všichni hrozně nasmějeme, zvlášť když holkám vykládáme historky někdy opravdu nezapomenutelné. Obzváště oblíbená je Kajtlova šipka v Kidových zádech v Pěčíkově, nebo hlášky typu: "copak sem prasé,ze špinavých talířků?", "matko je hladko" (při sestupu blátivou lesní cestou) či "Jessie to má jako vestu, Lenka jako baloňák" (při zapůjčení Jessieho vesty, když mi bylo zima). Zasvěcení vědí.. Jo, jo, letí ten čas jako osel splašený...

Takže já ještě jednou moc děkuji za gratulace, doufám že se potkáme 20.7. na Kvíčalce a Boobe, tentokrát bude naopak mě ctí zahrát si na kytaru s Tebou, jestli mi to tedy vůbec půjde, protože v hraní jsem už proti Tobě už břídil. Když tak alespoň něco nezaměnitelným hlasem zachraptím... :-))

PS: jo a ještě k té přezdívce- mezi náma jednoduše řečeno -ještěže se neujala. Jinak Bubu byl podle mě Kiďák a Méďa - Donald a ještě něco byla Randilka, ale to už nevím co.

Těším se za 14 dní a ještě jednou díky moc všem.

Lenka

Lenka

OdpovědětEvík, 10.07.2013 15:23

Leni, mi to nedá... :-)

Víš, že jedna z mých vzpomínek na můj první tábor na Kvíčalce 1984 patří tobě?? ;-) Vidím to jak dnes... Když se řeklo Lenka - ze všeho nejdřív tě vidím stát nahoře na náměstíčku, kousek od Mostku k Rarášku, ruce v bok, téměř mlčky stojíc, kroutíc hlavou a pod nosem si dokola broukáš: "Kde je, ksakru, zas ten Jessie!" :-))

No a druhá vzpomínka na tebe... Je večer nebo pozdní odpoledne s černou zataženou oblohou, venku ukrutně prší a lije a celý tábor je nahnán a usazen v jídelně. A že nás tehdy teda bylo - 8 oddílů po 8-10 dětských členech - si to spočítejte a světe div se - všichni jsme seděli ;-) Všichni otočení jedním směrem a v zadním rohu jídelny směr sauna sedí na stole Lenka s Jessiem s kytarama, aby na ně všichni viděli a hrají a zpívají o 106 a celý tábor pěje jednu za druhou s nimi. Všichni instruktoři a vedoucí někde lítaj a chystají další program či co a nás hafo dětiček resp. všechny dětičky "vyfasovali" tihle dva a fááákt nás utáhli a bavili neuvěřitelně dlouho - tak moc, že si to celý ty roky pamatuju :-)

Taky si pamatuju, že jsem byla tehdá malej špunt, co tě nikdy neviděl a nikdy o tobě neslyšel ani tě v MT nepotkal a najednou se ocitl 3 týdny uprostřed lesa mezi lidičkama, kteří nedělali rozdíl mezi malej-velkej, holka-kluk, dítě-dospělák... zkrátka kde byli všichni jedna velká rodina a spec. ty, jak ses ke každýmu z nás nejmladších vyvalených mrňousů chovala mateřsky jako velká hodná starší ségra. Prostě jsem tě pak měla pořád zafixovanou jako: Lenku Kolářovou, která je jedna jediná a žádná jiná a Jessie teď mi promiň: ještě hodně roků po tom, co jste se vzali, jsem odmítala registrovat tvé nové příjmení a zarytě o tobě mluvila a představovala tě zásadně pod tvým rodným jménem :-)

RE: Lenka

OdpovědětLenka, 11.07.2013 01:00

Teda ty máš pamatováka. Vždycky jsem si říkala (a určitě nejen já), že ty a Eva Rozbořilová jste chodící kroniky.Jak vy to holky děláte... To já už teda o sobě říct nemůžu, přece jen už jsem starší člověk,že... :-))

Lenka

OdpovědětEva Rozborilova, 10.07.2013 20:01

Leni, píšeš, že čas letí jako splašený osel,ale na Tobě nějak nezanechává žádný stopy. Kdybych Tě neznala nějakých 40 let, tak bych Ti nějakou tu svíčku z toho dortu umázla. Tak ještě jednou, všechno nej.... a do další padesátky hodně elánu. Eva

RE: Lenka

OdpovědětLenka, 11.07.2013 01:12

Evi děkuji za kompliment, ale je to tam... nicméně přece nás nějakých pět křížků nerozhází,že... :-))

Takže "šněrujte kluci (a holky) kanady,

zabalte deky na spaní,

sobotní noc (už 20.7.) ohně proteplí... :-))

Fotka z "Mlaďáku"

OdpovědětBooB, 11.07.2013 10:15

.... nemohu odolat,je to prostě silnější než já ,ale podívám-li se na fotku z Vandru 1982,kde je Jessie s Lenkou,tak mi okamžitě naskočí tehdejší časopis pro mladé - Mladý svět a fotka z něj ..... Řekl bych,dokonce,i když vím ,že to tak nebylo,že je naaranžovaná ....

.... ano Lenko,psal jsem o Tobě ... :-)) BooB

RE: Fotka z "Mlaďáku"

OdpovědětLenka, 11.07.2013 11:29

Jo,jo, "Mlaďák", okamžitě mi naskočí tehdejší slogan "už jsi čet, Mladý svět?" Jeho stránku s rubrikou "Táborový oheň" jsem vždycky listovala jako první. Pár příspěvků nám tam tehdy taky otiskli, určitě to byl článeček o Hallim, ale víc už si klasicky nevzpomenu... :-)

RE: Fotka z "Mlaďáku"

OdpovědětPavel, 11.07.2013 12:33

V roce 2008 jsem napsal článek (č. 73) Jak se psalo za totáče. Je v něm i odkaz na zmiňovaný text o Hallim v Mladém světě. Abyste to nemuseli hledat, tedy pokud byste si chtěli připomenout tehdejší časy i rubriku Táborový oheň, zde je přímý odkaz do mého archivu (http://www.jessie.cz/store/skarchiv/to-unor1982.jpg). Těch článků o nás ale bylo v TO otištěno opravdu víc, pokud máte náhodou někdo nějaký schovaný, poskytněte prosím k naskenování (předem dík). A k té "naranžovanosti fotky", i když samozřejmě vím, jak to (ne)myslíš, to prostě nesl život :-) Byly to pěkné chvíle a už po asi 158 opakuji, jsem moc rád, že jsem u toho byl.

Mlaďák

OdpovědětBooB, 11.07.2013 11:47

... já si také pamatuji jeden slogan z "Mlaďáku", kde existovala rubrika "Sally" - poradna pro zamilované,kde stálo: " Milá Sally,můj chlapec je naprosto levý,je to ten pravý ?"

.... :-))

BooB

RE: Mlaďák

OdpovědětPavel, 11.07.2013 12:47

Rubrika Sally v Mlaďáku, to je srdeční záležitost minimálně jedné generace. Třeba jeden nepříliš známý zpěvák Janek "užaninevímjakdál" o ní zpívá "...píšu Sally, Sally co s tím provedem" a že potom už všechno bude fajn :-))) Ono to asi bylo původně myšleno vážně, ale ty dotazy "náctiletých" i následné odpovědi bývaly často - no z dnešního pohledu řekněme úsměvné. Ale taková byla doba. Dneska by si hádám takovou rubriku nikdo "nelajznul", protože nejpozději druhý dotaz by hraničil s tvrdým "péčkem" a po nezbytné cenzuře by asi moc dotazů k otištění nezbylo ;-)

RE: Mlaďák

OdpovědětLenka, 11.07.2013 13:11

... no a nebo nečtem ty správné časopisy, že.. :-))

PS: teď jsem si fakt chvilku nebyla jistá, jestli seš to Pavle ty Jessie :-))), ještě že máš ten odkaz... :-)

RE: Mlaďák

OdpovědětJessie, 11.07.2013 13:18

Jo jo, byl jsem to já, no holt už je po obědě ;-)

RE: Mlaďák

OdpovědětEfka, 25.07.2013 09:47

Jojo, přesně tak. Janek už o tom taky zpíval. Já jsem teda Sally zažila jenom jako malinká, znám to od starších kamarádů, ale myslím, že něco podobnýho jede pořád a jsou tam stejné dotazy :)

lenka

Odpovědětvojta, 11.07.2013 12:37

Lenko, vše krásné k narozeninám a spoustu dalších příběhů v pokračování života jež jsme začali tak jaksi všichni společně.

Buď šťastná ve všem co k životu patří.

A nedá mi to abych v souvislosti s tvými narozeninami nepochválil i tvůj životní satelit - ten hoch má prostě vkus :-)

RE: lenka

Odpovědětsatelit, 11.07.2013 12:51

...a alespoň v tomto ohledu i mimořádné štěstí :-)

RE: lenka

OdpovědětLenka, 11.07.2013 13:16

Díky Vojto, musím přiznat, že mooc dobře se to čte... :-))

No a jaký to vlastně těch pár měsíců v padesátce je, dobrý ne? :-))

RE: lenka

Odpovědětvojta, 11.07.2013 14:28

Dík, u mě taky dobrý, dali sme s Milanem minulý týden další horu v Alpách a jinak vše ok :-)

Ješt jednou vše nej a NEJ a budu se těšit třeba na Kvíčalce nebo v zádi lodi :-)

RE: lenka

OdpovědětLenka, 11.07.2013 21:03

OK, beru Tě za slovo... :-))