Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Železný kruh 2018

účastnické foto 2018Tak už po třiaadvacáté… děs jak ten rok vždycky uteče. V pátek 30. listopadu 2018 se „v pět U plynu“ sešla téměř celá „stará garda“, tj. Aladin, Milan, Boob, Vlastík, Zdenek, Pavel a Jessie (Pepa se omluvil). Omladina, tj. Čičák, Martin a Mirek vyrážela později a přišla ještě později (kudy a jak tihle hoši na Kvíčalku chodí, vědí opravdu asi jen oni – možná :-). Hned po příchodu na chatu a nezbytných zabydlovacích úkonech nás čekala atrakce večera – nová jednotná trička Železného kruhu (díky Milane)! Jak vypadají a že nám to v nich sluší, se můžete sami přesvědčit na fotografiích. Po večeři přišel Vojta, a když konečně někdy po půl desáté (nový rekord) dorazili i „mlaďoši“, byli jsme komplet. Z další fáze těžko něco si pamatovat, neb cosi „naprosto důležitého“ chce sdělit prakticky každý a co nejrychleji (a podle toho to taky vypadá). Utkvěla mi v hlavě snad jen Milanova historka, kdy mu cca sedmdesátiletá uvadečka v pražském muzeu trampingu odpověděla na dotaz na seniorskou slevu slovy: "A není lepší zaplatit o 20 korun víc a cítit se mladej?" Hluboká myšlenka :-)

žirafa v lese u KvíčalkySobotní ráno překvapilo lehkým sněžením. Po nezbytném posilnění našich (ne)herců došlo okolo desáté hodiny na natáčení tradičního železně-kružního videa. Tentokrát jsme si „vypůjčili“ krásnou a výstižnou píseň „Vizovice“ od Fleretu, abychom natočili svéráznou výpověď o místě a partě, které jsou naší srdeční záležitostí („každý má někde svoje Vizovice, kde jsou známí a ne pijavice“). A snad nám „flereťáci“ odpustí, že my jsme si ty naše Vizovice přemístili… no kam jinam než na Kvíčalku :-) O výsledku se můžete přesvědčit sami, odkaz na video je pod článkem. Za sebe mohu chlapce zase jen pochválit, protože ze sebe tradičně dostali to nejlepší. Že dokáží věrohodně „zahrát“ sami sebe, to už nepřekvapí, ale přesvědčivě ztvárnit třeba žirafu nebo srnku… to už je opravdové umění! Menší problém byl snad jen s tím, že v duchu textu písně je při natáčení třeba více méně neustále popíjet alkohol (a navíc perfekcionista Vlastík za kamerou tvrdošíjně vyžadoval opakované natáčení některých scén). Na rejžovu věcnou poznámku, jak se s tím pitím vyrovnat, když přeci „gentlemani dopoledne nepijí“, bylo konstatováno, že gentlemani možná ne, ale „tlemani“ že mohou. Čímž byl problém vyřešen, neb „tlemanů“ bylo k dispozici dost :-)

herci při natáčenínové železně-kružní tričko na MilanoviKromě natáčení se samozřejmě také hodně fotilo, přičemž stranou samozřejmě nemohla zůstat nová trička. Moji snahu nafotit ty „krásné hochy v krásných tričkách“ vtipně glosoval Martin slovy: „Jessie to fotí jak do Quelle – máme triko různých velikostí na různé typy postav.“ No co dodat, měl samozřejmě pravdu, tedy pokud jde o ty postavy, tak určitě :-). Další atrakcí bylo stěhování obří dřevěné bedny na matrace do nářaďáku. V některých pasážích by mohli Pat a Mat závidět, ale nakonec jsme ji tam dostali! Odpoledne jsme ještě stihli i procházku po okolí, lehce nasněžená krajina měla svoje kouzlo… Večer pak rozptýlil naše obavy, že to letos bude bez zpěvu s kytarou (Boob byl nejen nachlazen, ale ještě po pádu z žebříku). Nakonec se hrálo, zpívalo, konzumovalo a povídalo, no dokud nás únava z náročného a chladného dne nepřemohla :-).

S časem naše řady řídly, a tak jsme v neděli před polednem po úklidu odcházeli už jen v šesti. I tak ale z dobrým pocitem, že se nám víkend vydařil a že ten den, kdy si zase budeme moci říci tradiční „Už zítra!“, tu bude… no než se nadějeme ;-)

Jessie

foto.giffotografie z akce (99 ks)

video.gifvideo Přes Kvíčalku do Vizovic na YouTube (2:47)

související články: Železný kruh 2017   archiv Železného kruhu

 

Komentáře k tomuto článku

Skip Navigation Links.