Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Železný kruh 2017

a0261ax.jpgTakže už po dvaadvacáté, to to ale letí, jakoby stále rychleji a rychleji. 24. listopadu 2017 jsme se „v pět U plynu“ sešli téměř v plném počtu, tedy Aladin, Milan, Boob, Mirek, Martin, Čičák, Pepa, Zdenek a Jessie (u Čičáka jsme ocenili, že dal letos přednost starým kamarádům před loňskými „letuškami“ :-). Mlaďoši to ani letos s tempem pěšího přesunu na Kvíčalku příliš nepřeháněli, takže dorazili až po osmé, čímž byl myslím téměř vyrovnán jejich dosavadní traťový rekord. My zkušenější jsme tak měli více času na přípravu večeře a klid na fundovanou debatu nad seriózními tématy, která přináší život. No museli jsme se „zakecat“ opravdu dobře, protože na to, že do tradiční vaječné pochoutky nikdo z nás nepřidal nakrájené uzeniny, se přišlo až po večeři! Tak samozřejmě uzeniny vniveč nepřišly, ale stejně se nemohu ubránit dojmu, jestli už to s námi nejde, jak se lidově říká, „ze svahu“ :-) A to jsme toho, než nás nějaký vtipálek osočí, ani moc nepopili…

a0261bx.jpgPáteční večer se natáhl nad dobrým jídlem a pitím dlouho do noci. Tradičně přijel posedět Vojta a zcela netradičně se objevila Bára, jako „záskok“ za na jaře zesnulého Jardu. Byly to dojemné chvíle a patřičně jsme ocenili dobrý nápad, jak nepateticky připomenout toho, co už bude chybět pořád. Na Kajtla (i ty další) jsme si samozřejmě připili a alespoň ve formě fotografie s námi strávil celý víkend.

a0261cx.jpgSobota se na Železném kruhu už léta točí hlavně okolo natáčení. Za námět v pořadí již 10. společného videa byly tentokrát zvoleny dávné sny z mládí, které v konfrontaci s realitou dospělosti ukázaly se býti sice bláhovými, ale pořád krásnými :-). Ale i když jsme se skoro celý den s jistou nostalgií „toulali po hvězdách“, byla u natáčení jako vždy „pohoda, pohodička“. A i když Milan poznamenal (cituji): „Co si počít s omezeným počtem omezených herců?“, já už dávno vím, že s touhle partou se dají natočit velké věci, a to i ve vážnějším duchu, nejen grotesky. Samozřejmě i tentokrát jsme se u toho mnohokrát pobavili, což např. u scény „s mrtvou učitelkou“ může vypadat zvláštně, ale téhle bandě prostě není nic svaté (což je dobře). O výsledku našeho letošního snažení se můžete přesvědčit v připojeném videu, pár výstižných momentů z natáčení je zachyceno i na fotkách. Chlapce chválím za vzornou přípravu materiální (kostýmy, rekvizity) i duchovní (zkuste vše vyjádřit postaru jen gestem a výrazem, když u toho nemůžete mluvit – i když u některých je to tak možná lepší ;-)

a0261dx.jpgV sobotu odpoledne naše řady rozšířil ještě Pavel, takže až na Vlastíka jsme letos byli komplet (byť ne současně). Večer jsme přes narůstající chlad poseděli u ohně a Boob zahrál (zdokumentováno, čili tentokrát mimo jakoukoli diskuzi :-). Krátká předchozí noc, celodenní nasazení, předimenzovaný „ketering“… je dost i na chlapy, pročež jsme, až na čestné výjimky, s počínající nocí poměrně brzy „odpadli“.

Železnokružní neděle je o úklidu, odchodu a loučení… ale také o nevyřčené naději, že se zase příště sejdeme. A tentokrát, když ne dřív, bylo navíc před námi ještě setkání na červencovém Srazu Kvíčaláků 2018. Tak tedy příště!

Jessie

foto.giffotografie z akce (68 ks)

video.gifvideo Toulat se po hvězdách na YouTube (3:48)

související články: Železný kruh 2016   archiv Železného kruhu

 

Komentáře k tomuto článku

Skip Navigation Links.