Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Cesta na severozápad 2015

a0253ax.jpg15. ročník skautské cyklistické akce pro veřejnost máme úspěšně za sebou. Jak to na něm v neděli 7. června 2015 vypadalo, si můžete přečíst na webu Cesty na severozápad, kde jsou samozřejmě také k vidění fotografie aj., nebo v článku v červencovém Moravskotřebovském zpravodaji. Tady a teď tedy jen pár postřehů z pohledu hlavního pořadatele.

Kritickým faktorem jakéhokoli venkovního podniku je vždycky počasí a to nám letos víc než přálo. Dle mínění některých možná opravdu až moc, neboť kromě dopoledního příjemného sluníčka a modré oblohy už k polednímu bylo docela horko. Připočteme-li k tomu několik předchozích parných dní, možná nám to opravdu paradoxně ubralo něco na účasti, neboť se možná někomu v „pařáku“ na kolo nechtělo nebo raději vyrazil někam k vodě. I tak bych ale letošní účast (76 aktivních účastníků) označil za velmi pěknou, i když jsem podvědomě doufal, že bychom se v tak pěkném počasí zase jednou na tu stovku dostat mohli :-)

a0253bx.jpgByl jsem velmi rád, že se nenaplnily moje chmurné obavy stran obsazení traťových kontrol. O předcházejícím víkendu jsme pořádali krajské kolo skautského Svojsíkova závodu, což si z našeho střediska vyžádalo účast všeho, co „mělo ruce a nohy“ a víc jak 15 let, a tak byla otázka, kolik lidí najde čas a „morál“ přijít za týden zas. Naštěstí to většina zainteresovaných vzala odpovědně a všech 16 kontrol se podařilo bez větších potíží obsadit. Děkuji tímto všem 34 zúčastněným pořadatelům a speciálně hojně zastoupeným oldskautům, kteří tradičně vypomohli.

K traťovým kontrolám patří kromě „obsluhy“ také (a hlavně) obsah. I zde se zadařilo a v podstatě bych mohl jen chválit. Pokud je snahou minimálně třetinu kontrol proti předchozímu ročníku obměnit, aby se ani pravidelní účastníci „Cesty“ nenudili, tak letos to platilo bezezbytku. Záměr zařadit také něco „odlehčenějšího“ letos naplnily zdravotní sestřičky nezvykle příjemným „očkováním“. Nový atraktivní prvek pak (kromě nestárnoucích a žádaných „bizonů“) představovalo složení vysílačky a následné spojení (dobře, že se Honza nakonec nechal přesvědčit ;-). Je samozřejmě jasné, že ne všechny kontroly mohou z podstaty být zábavné nebo atraktivní. I proto kladu takový důraz na „příběh“, který by měl účastníkům objasnit, proč se po nich chce to či ono. Kdo ho podával řádně „okořeněný“ a se zápalem, má ode mě palec nahoru :-)

a0253cx.jpgDíky všem, kteří s námi i letos vyrazili na severozápad, a to i za to, že jeli opatrně a nikdo na trati nedošel újmy. Z vyslechnutých ohlasů i zápisů v návštěvní knize vyplývá, že se i letošní „Cesta“ líbila. To je dobře, neboť i když navenek všechno vypadá zdánlivě jednoduše a samozřejmě, v pozadí je spousta práce a úsilí. A kdo by si za ně nepřál být odměněn, byť by to bylo jen pár slov uznání, úsměv na tváři nebo onen pověstný palec? Bonusem pro ty, kteří věci domýšlejí více do hloubky, je určitě také nezanedbatelný fakt, že se můžeme směrem k veřejnosti postavit hrdě čelem, protože jen nechodíme s nataženou dlaní, ale patříme k těm, kteří i dávají, jak nejlépe dovedou a mohou.

Jessie

www.gif vše o 15. ročníku (fotografie, popis, traťové kontroly, mapka...

www.gif související článek: Cesta na severozápad 2013

 

Komentáře k tomuto článku