Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Tukabel

a0251ax.jpga0251bx.jpgJsem si dobře vědom, že jsem neobjevil Ameriku, neboť internetovým světem tahle záležitost hýbala už před půl rokem (Železnokružníky s ní v listopadu „masíroval“ Kajtl celý víkend :-). Proč o tom tedy píši až teď? Inu proto, že jsem si na to nedávno při práci vzpomněl a prostě mi to nedalo, se nepodělit (už jen ta myšlenka, že to třeba ještě někdo neviděl…). Že ještě pořád nevíte, o čem je řeč? Pak jste ideální čtenáři tohoto článku!

Fenomén „Tukabel“
Ještě než se podíváte na připojené video (odkaz dole), ze kterého bude v tu ránu vše jasné, alespoň pár vysvětlujících slov úvodem. Začalo to celkem nevinně – nejmenovaná slovenská televize natáčela reportáž v romské osadě, kde dokumentovala problém, kdy pouze jeden z obyvatel měl legální přípojku elektřiny a všichni ostatní si ji od něj brali prostřednictvím pokoutně natažených „prodlužovaček“ (dotyčnému sice platili, ale on za elektřinu dodavateli už nikoli :-). Celkem tedy nic zvláštního až do momentu, kdy se do vysvětlování problému pustila životem ošlehaná Romka. Její barvitý popis situace „...tu kabel, tu kabel…“ se již stačil stát legendou nejen mezi „ajťáky“ a dotyčná paní, zřejmě ke své pramalé radosti, mediální hvězdou první velikosti (obzvláště poté, co se záhy objevily zrepované verze původní reportáže).

Až budete příště kdesi natahovat nějaké dráty (jako já tuhle v práci, viz obrázek vpravo), určitě si po zhlédnutí těchto videí také vzpomenete na paní „Tukabel“. Ne že by to po odborné stránce nějak zvlášť pomohlo, ale s úsměvem jde přeci všechno tak nějak líp ;-)

Jessie

video.giforiginální reportáž

video.gifjedna ze zrepovaných verzí

video.gif následný rozhovor s paní „Tukabel“ o lesku a bídě slávy

 

Komentáře k tomuto článku

Skip Navigation Links.