Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Nezmaři opět v Moravské Třebové

A0246ax.jpgPo sedmi letech opět v moravskotřebovském muzeu 4. února 2015 zahráli a zazpívali Nezmaři. Známá folková skupina zde zahájila letošní koncertní sezónu, již třicátou sedmou v pořadí. A my, pamětníci jejich prvních velkých úspěchů na Portě na počátku „osmdesátých“, stejně jako asi dvě stovky dalších natěšených diváků, jsme nemohli chybět.

Co o koncertu napsat a přitom zbytečně nežonglovat velkými slovy? Přirovnal bych to k návštěvě starých dobrých přátel. Znáte to – opráší se letité vzpomínky, dojde řeč na historky a vtípky aktuální, zazpíváte na „společnou notu“… a loučíte se příjemně naladěni s tím, že to byl pohodový večer a někdy příště určitě zas. Komorní atmosféru vystoupení určitě podpořilo i to, že Nezmaři vystoupili bez aparatury, což dalo vyniknout zejména jemnějším a poetičtějším písním (chvílemi byla v muzeu atmosféra jako v kostele :-). Střední část koncertu vyplnily zejména písničky z posledního alba Stopy bláznů (2014) a ve světové premiéře zazněla v Moravské Třebové také píseň úplně nová. Závěr patřil samozřejmě opět písním známým a léty prověřeným, které jsme si s kapelou rádi zazpívali.

Čtvrtstoletím společného hraní prověřená sestava Tonda Hlaváč, Šárka Benetková, Pavel Zajíc, Pavel Jim Drengubák samozřejmě muzikantky i pěvecky „umííí“. A podmanivosti a oblibě jejich písniček určitě napomáhají i kvalitní texty, do kterých je radost se zaposlouchat. Ty písničky opravdu o něčem jsou a oceňuji, že navzdory „blbé době“ jsou vesměs pozitivní („i provaz kolem krku dá se vidět kladně“). Písně Nezmarů zpíváme už spoustu let a určitě nejen proto, že „kdo si zpívá, má do ráje blíž“ :-). Tak ať nám to ještě dlouho vydrží!

Jessie

související článek: Nezmaři jsou nezmaři (o vystoupení skupiny v Moravské Třebové v roce 2007)