Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Aladinovy abrahámoviny

A0238ax.jpgA0238bx.jpgJak už tu bylo psáno, i samotného Aladina před pár dny dohnal čas, aby mu „na hrb“ připsal pátý křížek. Budiž řečeno, že Aladin se k tomuto faktu postavil hrdě čelem a snad aby přechod do druhé padesátky byl snazší, přizval si k tomu kamarády z Kvíčalky. A kam že? No samozřejmě na Kvíčalku. Vzhledem k tomu, že účast „železnokružníků“ byla slušná (omluvili se jen Vlastík, Kajtl, Čičák a Pepa), že jsme na Kvíčalku tentokrát „vyvezli“ i drahé polovičky (dámy nechť mi legrácku prominou :-) a že jsme bez problémů kooptovali přizvané Jirku a Věru, sešly se nás v sobotu 14. června 2014 odpoledne dvě desítky. Samozřejmě ne všichni najednou a včas, ale sešli.

Mám-li popsat samu oslavu, vynechám tentokrát vznosná slova a napíši jen prosté, ale výstižné „bylo to fajn a moc“. Bohatě prostřené stoly (hostitelce čest a chvála) plné dobrot ve skupenství tuhém i kapalném, parta lidí, kteří se chtějí bavit a mají o čem, pohoda, pohodička… Když i počasí po jistém váhání okolo páté pochopilo, že by se už konečně mělo řídit „norskou“ předpovědí, vynesli jsme stoly doprostřed hřiště a hodovali pod širým nebem. A jak už to tak u nás bývá, záhy nás bolely od smíchu bránice, neb zazněla spousta historek nových i starých, k dokonalosti vybroušených, hlášek, narážek… jako vždy bylo těžké se dostat ke slovu (a to chyběl Čičák!) a čas rychle plynul. Samozřejmě jsme při vší té zábavě nezapomněli ani na důvod našeho setkání, takže došlo i na „kondolenci“ a předání četných, vesměs praktických darů. Jiřkou jsme byli ve veršované formě seznámeni se zásadními body oslavencova života a pozor – ve finále došlo i na tanec!

A0238cx.jpgA0238dx.jpgNež vyšly hvězdy, nadšenci se trochu protáhli hrátkami s „ufonem“, abychom se nakonec všichni sešli u ohně, kam se na noc oslava přesunula. Při zpěvu „starých známých kvíčalovský písní“ jsme (opět) zjistili, že doba, kdy se už bez čtecího zařízení opravdu neobejdeme, se rychle blíží. Mnohé písně tak měly v Boobově podání nejen tradičně netradiční aranžmá, ale s přispěním doprovodného sboru mnohdy i zcela nová slova nebo alespoň „slokoklad“. O tom, že slovy klasika „je doba zkracování“ ani nemluvě. Nicméně prozpívali jsme se až do pozdní noci či spíše časného rána, když poslední zpěváci odešli na kutě někdy okolo třetí. V souvislosti se zpěvem samozřejmě nelze pominout vystoupení „H-tria“ (Aladin se syny), pro velký úspěch několikrát opakovaného. Píseň „Hruška“ od Čechomoru budou mít přítomní nejspíš už navždy spojenou s touto nocí :-)

Po troše spánku jsme v neděli ráno uvedli Kvíčalku do původního stavu, u snídaně si dovykládali poslední „příběhy“ a připravili se k odjezdu. I když se nám vůbec nechtělo, přišel čas se rozloučit. Určitě nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že to bylo vydařené setkání a že Aladinovi, Jiřce i „spol(u)“ patří naše poděkování za pozvání i realizaci. Bylo nám dobře a doufám, že ne naposled. Nakonec sám už mohu „zkušeně“ prohlásit, že padesátiny nejsou konec světa, život prostě běží dál. Pravda „fasáda“ je už možná místy trochu oprýskaná, ale pokud uvnitř sídlí zdravý a silný duch… tak jaképak strachy!

Jessie

PS. Malý dovětek na téma „Hruška“. Nějakých hypotetických obav na téma „panny černooké“ bych se, Jiřko, nebál. Jednak vzorný skautský vůdce nemůže hřešit ani myšlenkou (natož skutkem) a kromě toho – „nechte ho u chlapců“ (těch malých i těch padesátiletých :-)))

foto.gif Lenčiny a Jessieho fotografie (126 ks)

video.gif Jessieho video „H-trio zpívá Hrušku“ (1‘ 34“)

video.gif Milanovo video z odpolední části oslavy (16‘ 25“)

www.gif související článek: Kvíčalovské přezdívky 11: Aladin

 

Komentáře k tomuto článku

Skip Navigation Links.