Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Kvíčalovské přezdívky 10: Lenka

Lenka  "Cindy" Kolářová - Navrátilová

A0220ax.jpgA0220bx.jpg... nebylo hocha v naší partě, který by nestál o její náklonnost a ať si sdružení Kvíčalovských historických kritiků a kritických historiků mumlá, co chce, já vím svoje.

Lenka vždy patřila mezi vůdčí osobnosti naší kvíčalovské party, vždy byla u každé akce a nepokazila žádnou srandu. Aktivně se účastnila našich blbinek a vymýšlela je s námi. Její odolnost a vytrvalost byla vždy příkladná (ježíšmarjá, já to píši jak kádrový posudek).

Já osobně vděčím Lence za jednu ze svých velkých vášní a celoživotní lásku, neboť sourozenci Kolářovi byli pro mě vzorem a živoucím příkladem ve hře na kytaru. Vždy jsem je v tomto obdivoval a chtěl jsem se jim vyrovnat. Když se mi později podařilo zvládnout základy hry na kytaru, bylo pro mě ctí, když jsem si mohl s Lenkou a později i s Mírou zahrát. Lenku dodnes považuji za výbornou zpěvačku a její charakteristicky zabarvený hlas nemá široko-daleko konkurenci. Lenčin rytmus a cit pro hru mě vždy vyhovoval a rád si s Lenkou kdykoliv a kdekoliv zahraji a zapěji.

A0220cx.jpgA0220dx.jpgNa tomto místě se musím zmínit o Lenčině přezdívce. Sice se neujala tak jako jiné, ale její vznik byl velice legrační. V dobách hlubokého socialismu v Čechách byl jakýkoliv americký film velkou událostí a musel býti v biografu spatřen naší partou, byť by se jednalo i o kreslený film. A tak jsme jednou vyrazili do kina na kreslený 3D americký film "Méďa Béďa", ve kterém vystupovaly kreslené postavičky medvědů - nešikovného Méďi Bédi, věčně se bojícího medvědího prcka Bubu a medvědí krasavice, které Béďa nadbíhal, Cindy. A vím přesně, že po skončení filmu byl Kajtl Lenkou nazván „Bubu“ a na oplátku Kajtl prohlásil o Lence, že je Cindy !!! A už to bylo na světě ! Přezdívka se však, jak výše zmíněno, dlouhodobě neujala a Lenka tedy i nadále byla Lenkou...

K narozeninám Lence přeji vše nejlepší, hodně štěstí a zdraví. Přeji jí, ať i nadále svou hrou a zpěvem rozdává příjemné chvíle, radost a lásku a těším se, až si opět spolu zahrajeme... Jó a taky ji přeji, ať se jí podaří zahrát si s lepším kytaristou než jsem já :-)

Boob

A0220ex.gifLenka ve 14 obrazech

související článek: Kvíčalovské přezdívky 9: Vojta