Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

20. ročník Cross country (po stopách první jízdy)

A0217ax.jpgKdyž jsem spřádal plány, napadlo mě, proč bychom nemohli jet tak jako poprvé. Moc pamětníků není a kdo to náhodou jel, tak si to už stejně nepamatuje. Postupně se přihlašovali a odhlašovali účastníci, až nás nakonec bylo deset. Vše velmi podpořila Indyho střelecká klika – Mladé pušky.

Sraz byl jako obvykle v 19:00, ale byli jsme zde již od šesti (středisková rada). Ondra mě trochu překvapil, když v 18:15 volal, že už vyráží. Pravdou bylo, že z Čelákovic. Odhadl to na osmou. No a Milhaus se ozval v 18:45, že přijel z práce a je v Brně. Tak jsme čekali. V osm jsme se rozdělili do dvojic a čekali na Ondru. Milhaus měl v plánu připojit se cestou. Společně jsme si švihli prolog za Linhartice na konec Měsíčního údolí. Zde se účastníci dověděli cíl první etapy – louka za Svojanovem. Po hlavní silnici bylo zakázáno se pohybovati. Milhaus doplnil Dejva a byli jsme komlet. Přesto, že jsme vyráželi s Jessiem poslední, cestu kopřivami jsme nenalezli. Po zdolání kopce kopřiv a ostružiní jsme nalezli pole a pak už jsme stoupali Grunou a dál po staré silnici k vrtulím. Zde jsme potkali Indyho s Honzou a nechali jsme se zlákat k cestě lesem. Nejprve jsme jeli svižně po štěrkové cestě, pak se mi začalo zdát, že zatáčíme příliš vlevo. Vzali jsme to s Jessiem po úzké lesní cestě a když už to vypadalo, že zmizí v lese, nalezli jsme teprve žlutou značku, po které jsme měli jet od začátku. Prodrali jsme se mlázím a po louce jsme dojeli na místo určení – nikde nikdo.

Po asi dvaceti minutách jsme uslyšeli hlasy a pak už se objevili Ondra s Radimem, kteří zřejmě jediní jeli přímo za Grunou do starého Žipotína, a za nimi Dejf s Milhausem. Po jedenácté jsem volal Indymu. Hoši se nechali zlákat pěknou cestou a po projetí lesem byli opět u vrtuli a zrovna tápali, kudy jet další pokus. Naštěstí byli všichni a nikdo se neztratil nadobro. Telefonicky jsem Indymu popsal cestu a vyrazili jsme jim naproti. Stejně náš směr byl tudy. Na kraji lesa jsme uviděli světýlko a pak se ztracená čtveřice objevila.

A0217bx.jpgZpět k hlavní silnici jsme to vzali na přímo a štěstím bylo, že cesta vedla stejným směrem. Po pár desítkách metrů lesem jsme už viděli světla projíždějících aut. Zde na staré cestě jsme rozložili mapy a zjišťovali cíl další etapy. Pravda, tenkrát se jelo až k Balatkovu mlýnu u Kozova. Při pohledu na posádku a hodinky jsem původní záměr přehodnotil, a tak jsme jeli jen Bohdalovem do Pěčíkova.

A0217cx.jpgJessie ve volných chvílích jezdí po okolí na kole, a tak zná kdejakou cestičku, takže jsme téměř nebloudili a trefili jsme Bohdalov celkem slušně. Cestou jsme potkali Dejva s Milhausem. Ti se nám vzápětí ztratili na jiné odbočce. Při dojezdu do Pěčíkova jsme zde již potkali Ondru s Radimem. Střelecká cyklohlídka se opět někde zdržela, ale nebylo to tak tragické. Popůlnoční svačinka přišla vhod. Po chvíli odpočinku jsme jeli třetí etapu na Cimburk. Nevím přesně, kudy jeli ostatní, ale my jsme to vzali s Jessiem v Mezihoří přes koleje a pak jsme stoupali zadem k Cimburku. Chvíli kolmo, chvíli pěšmo, ale postupně mám metry přibývaly až k vrcholu. Byl jsem trochu zklamán, když jsem zjistil, že už tady všichni jsou. Milhaus už dokonce usnul na lavičce.

Dalším cílem měla být Kvíčalka. Po krátké debatě jsme se rozhodli, že zde nocující nejmladší světlušky strašit nebudeme a vyrazíme k domovu přímo. Ondra si jen posteskl, že má na tacháči jen 25 km. Tak jsme plán protáhli přes Radkov a doporučili Ondrovi zkratku přes Hamperk, samozřejmě přes plánovaný Radkov. Po několika vrcholových fotech jsme vyrazili k domovu. Nakonec jel s námi i Ondra.

V Linharticích u našeho jsme na chvilku zastavili, pokecali o letech minulých a příštích a okolo třetí se frčelo domů. Tento ročník nebyl dlouhý, ale některé úseky by náročné na orientaci, a tak jsme si i tuto jízdu náležitě užili.

Aladin

A0217dx.giffotografie z akce mapa (trasa Aladin + Jessie)

Ondrův GPS-sumář měřené části: minimalistická trasa převýšení a rychlost

článek o předcházejícím 19. ročníku Cross country (2012)