Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Újezdské babí léto, XX. ročník

a0200ax.jpgNa country-folk festivalu Újezdské babí léto jsme v sobotu 18. srpna 2012 byli potřetí. Asi bych měl napsat „bohužel teprve potřetí“, protože jsme ho k naší škodě „objevili“, až když měl u ročníku osmnáctku. Od roku 2010 tedy jezdíme do Dolního Újezdu pravidelně, neb je to přesně to, co nám vyhovuje – žádná „mega“ akce, snesitelný počet lidí, příjemné prostředí areálu u koupaliště a hlavně dobře namixovaný koktejl folk&country muziky, kapel i hostů. I když je život o kus dál, nelze si zde nevzpomenou na atmosféru dávných Slunovratů, Letorostů a podobných podniků. No a samozřejmě taky to máme skoro „za humny“, že ;-)

a0200bx.jpgLetos jsme ze dvou festivalových dnů zvolili druhý, tj. sobotu. Program začínal v jednu hodinu a deset kapel a jednotlivců ho naplnilo až téměř do 11. hodiny noční. K vidění a slyšení byly léty prověřené stálice folk&contry hudby, ale i zajímavé kapely relativně mladé. Osobně bych vyzdvihl například vystoupení skupiny Epy de Mye. Pokud jste ještě neslyšeli, věřím, že brzy uslyšíte. Je to sice trošku „tvrdší“ záležitost („beat folk“), ale melodická, silně „nakažlivá“. Pěkně jim to zpívá a hrají s nadšením. Je vidět, že je muzika (ještě) baví! A když je řeč o zábavě, vtipnými parodiemi jako vždy pobavila královéhradecká Lokálka a jednu neuvěřitelnou hlášku za druhou ze sebe sypal nestárnoucí „živel“ Samson. Očekávaný standard předvedla Druhá tráva, nezklamal Wabi Daněk a nové složení „spolu“ představil Žalman a spol. Hrály se samozřejmě i starší věci, takže se dalo přidat a kromě poslouchání si také zazpívat. Slovem tradičně provázel Jirka Malý, letos mu sekundoval Wabi Daněk a nějaké to vtipné slovo „ztratil“ i Vašek Souček.

a0200cx.jpgCelým festivalem se prolínala oslava jubilejního 20. ročníku. Došlo i na dort(y) se svíčkami, odměňovali se nejvzdálenější účastníci, vzpomínalo se na osobnosti a události let minulých… i pořadatelé si to očividně užívali. Prostě pohoda. A když si k ní přidáte i solidní zázemí včetně občerstvení nebo možnosti se osvěžit v koupališti, nelze než doporučit (viz také fotografie). Ostatně i Moravskotřebováků tam „pár“ bylo. My, pokud to jen trochu půjde, jedeme příští rok určitě zas.

Jessie

PS. Jestlipak víte, co je to cajón (čti kachón)? Já už od sobotního vystoupení Epy de Mye ano. Šikovná věcička!

fotografie z koncertu   program

 

Komentáře k tomuto článku