Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Komentáře k článku Kvíčalovské přezdívky 8: BooB

Boob

OdpovědětAladin, 24.02.2013 20:43

Hezky jsme mu to nandali :-)

RE: Boob

OdpovědětJessie, 24.02.2013 22:06

To má za to, že nečte mejly a SMS od kamarádů, natož aby na ně promptně reagoval :-)))

Výsadek s Boobem

OdpovědětEvík, 24.02.2013 22:08

Dočítám článek a poslední věty mě naprosto dostaly - se tu směju nahlas a vidím a slyším Jessieho: Když Boob řekne TUDY, tak musíte jít přesně na opačnou stranu!! Jessie mi dává důrazné instrukce a divoce u toho gestikuluje, aby se mi do paměti vrylo každé slovo... Za malou chvilku táborového života se znova potkáváme a míjíme a Jessie nezapomene: Pamatuješ, co jsem říkal a varuje a kyne svým typicky zdviženým prstíkem - když uslyšíš od Booba TUDY, musíš si stát na svém a musíte se vydat přesně opačným směrem, jasnýýý..??!! Uplyne chvilka, vidím Jessieho, jak se ke mě blíží s kulišáckým úsměvem a už z dalky volá: TUDY, tak víš, co máš dělat??!!

Jojo i já jsem byla jednou z Boobových výsadkových kolegyň a jak se tu píše - i já dostávala celou dobu od rozlosování dvojic až do startu náležité a velice důležité a potřebné instrukce od Boobových kamarádů :-))

A jak myslíte, že to dopadlo... Vyrazíme nocí, tmou, cestou necestou, kolem jen samý les, nad hlavou svítí měsíc, až na jednu cestu konečně narazíme a je tu moment rozhodnutí: Boob po chvilce rozmýšlení zahlásil své slavné: TUDY!! Hlavou mi proběhly všechny předvýsadkové rady, já děvče dvacetileté, vzhlížející ke zkušenějšímu, ode mě o pár let staršímu, vzdělanému kamarádovi, který má přece vše zmáknuté a já prtě mladý mu přece nebudu radit a přesvědčovat, že jsem to já, kdo má pravdu (= naočkovanou už z tábora :-)) ), přece to nemůže být, jak mě Jessie varoval - takže nakonec oddaně nechávám směr pochodu na rozhodnutí Booba a tvářím se a hlavně věřím, že je šikula, geroj a povede nás tou nejsprávnější cestou a nejlépe přímo do tábora...

Hahaha - les končí po dloooouhé cestě, pak ještě dééélší cesta po asfaltce a pořád nevíme, kde jsme, pořád si naivně myslím, že jdeme dobře... až tu konečně značka: Víska u jevíčka... málem jsem padla - šokem, že jsme na úplně opačné straně, představou jak daleko ještě pošlapem - značka: Chornice už mě vááážně nerozházela :-))) a hlavně dušeným smíchem při vzpomínce na všechna varování a dobré rady od Jessieho a spol... :-))

Nojoonoo...Jessie mi to připomínal ještě hezkých pár let a smál se: Já tě varoval... já ti říkal, že když Boob řekne TUDY, musíte jít přesně na opačnou stranu...

Vidím a slyším to vše jako by se to stalo ONEHDÁ... jak říká Aladin. Tak Aladine: tohle bylo ONEHDÁ ne před tvými tradičními 15, ale už před 19lety a směju se ještě dnes ;-)

BooB

OdpovědětBooB, 25.02.2013 11:24

Tak Vám tedy kamarádi PĚKNĚ děkuji ...... , ale jako fakt.Mohli jste napsat o mě daleko horší věci ......

..... k té přezdívce.Já mám uloženo v paměti,že ta přezdívka a na tom se shodneme s Aladinem i Jessiem , nevznikla přirozeným způsobem,ale částečně uměle.Netuším kterého roku byli pořádány líté boje a námořní šarvátky na Bahňáku.Toho roku já s Kiďákem jsme se na tábor nechali ostříhat mašinkou na "mecha" ( pro další vývoj důležitý fakt ) a jakož to správní piráti bahňáckých vod , jsme měli i přezdívky.Kiďák byl prostě Kid a já jsem byl kapitán Bob Mech - hrozný krvežíznivec.Mech se neujal a Bob zůstal. A aby to nebylo takové jednoduché až primitivní , tak jsem toho Boba trochu uměle a graficky upravil. Tak,že po úpravě se má přezdívka správně píše : " BooB " - pro ty, co to stále komolí,tedy slovně :

- první a poslední "B" ,je tiskací a velký a ty prostřední "o" jsou dvě a malá , psací ........ :-))

Jen dodatek k tomu orientačnímu smyslu.To samozřejmě není pravda !!! Jen si tak vzpomínám a nevím proč , přesně Pepa Stloukal, náš vedoucí v Táborníku,když hledal vhodnou dvojici do azimutového závodu vybral mě a Vojtu. Je však pravdou,že Vojta - hamoun - mě tu buzolu nikdy nepůjčil a vždy mě říkal : " .... běž tam ...",a pro jistotu ukázal rukou směr. ..... ale vyhráli jsme,tak to zase není se mnou tak hrozný .... :-)) BooB

RE: BooB

OdpovědětJessie, 25.02.2013 12:35

OK, tak v nadpise ti to druhé "B" opravím, abys neřekl, ale dál nejdu! ;-)

BooB

OdpovědětBooB, 27.02.2013 07:48

..... díky za video . Je fakt,že kvalitu a aranžmá fotky "BooB-Modroplaneťák" stoprocentně předčí fotka "Pijící BooB s břichem " .... :-))

RE: BooB

OdpovědětJessie, 27.02.2013 09:15

Rádo se stalo, vždyť mě znáš ;-) Jestlipak ses pochlubil i doma? Mně se třeba dost líbí i "Boobova svačinka na Železném kruhu" :-) Jinak samozřejmě uměleckým záměrem bylo vykreslit tě v "pestré mozaice niterných poloh, od rozervance až po požitkáře... a zase zpátky". Ale jelikož mi skauti nemáme lhát, tak po pravdě šlo hlavně o to, ještě nějak smysluplně využít ty pracně posháněné fotky :-)))

BooB

OdpovědětIsuna, 27.02.2013 21:19

No uznejte, že nemohu nereagovat:-)Tak tedy ,sedím doma,popíjím Čičákovu medovinu(fakt,nekecám) a nevím, jestli nebudu trošku sentimentální:-)

Nějak mám pocit, že se bráchové s těmi přezdívkami už narodili. K mým uším přezdívky dolehly už od útlého dětství a nějak jsme se s nimi doma všichni sžili. Vždycky jsem se chtěla pochlubit na táborech tím, že patříme k sobě, ale jak už to bývá,tak jsme se děti mezi sebou vůbec neznali příjmením, takže mi to nikdo nevěřil,že BooB a Čičák jsou moji bráchové. A děsně mě to štvalo.

Jo mít za velký bráchy BooBa a Čičáka, to se musíte umět narodit a mě se to povedlo:-)

Myslím, že mé povídání o mých bratrech by bylo na hoooooodně tlustou knihu:-))(týýý jo, to vlastně vůbec není špatný nápad) . No,vzpomínám vždycky na úžasné večery, kdy si bráchové mysleli, že spím a já našpízované uši, aby mi náhodou něco neuniklo z toho o tom, kde byli,co tam dělali, jak balili baby a tak:-)

Joooo,všechno vím:-)

No a tento víkend slavíme tu padesátku:-) Takže jak správně brácha nazval tohle mecheche-Sčudíme si choboty- tak tomu dostojíme. Myslím, že S kladným vztahem k alkoholu u nás není problém.Znáte alchymistu Čičáka,paliče BooBa v čele s tatínkem Báčou.No a ani já jsem nemohla padnou daleko od stromu. Tak se na to děsně těším.

No a na závěr musím hrdě prohlásit, že je mi jasný, že tyhle bráchy mi musíte všichni závidět:-)

P.S. Nevíš,BooBe, co do té šílené medoviny Čičák míchá? Že i sentiment na Išunu sedne:-) Že by věk? No fuj, to ne. Jsme přece stále mladí,krásní a yntelygentní:-)

YNTELIGEN

OdpovědětBooB, 28.02.2013 09:09

Ty ynteligene ... jen tak pro vysvětlení slovo YNTELIGEN :

- je vědecký novotvar ryze českého slova,označující polarizovanou vertikálně-kolmě-horizontální rovinu řezu člověčí DNA u člověka,kterému v DNA plave tvrdé "Y" !!!! :-)), no fakt,jen tak mirnix-thyrnix si tam plave.

Ty veškeré příběhy a skutky,které má Išuna vydat v "Tlusté knize" a které Vás bavili a třeba dodnes baví, by se nestaly,kdybychom nepoznali Kvíčalku,kdybychom nepoznaly Ty báječné kamarády a kamarádky na ní. I Vám Kvíčaláci patří díky za to ,že jsme to mohli prožít a jak napsal Jessie , určitě ještě "ledacos" prožijeme.Vždyť právě Váš smysl pro legraci,férovost,poctivost a družnost byl základem našeho konání,našich příběhů a skutků ........... BooB

RE: YNTELIGEN

OdpovědětBooB, 28.02.2013 09:11

..... nepoznali .... zjevně

RE: YNTELIGEN

OdpovědětIsuna, 28.02.2013 13:25

Vidím, že se se mnou chceš pustit do věděckých dišputací,no tak jo:-)

To, co jsi napsal platí pro slovo Ynteligen.Jenže já měla na mysli slovo podobné, ne však stejné a to je yntelygen. To postřehl rozdíl????:-)

Jasně!!!! Tam si ty ypsilony plavou klidně dva, takže jde o lidskou populaci, ale jde o dvě rozílné linie. Tato je strukturálně větší jednotka,šlechtěná dlouhou řadu generací v různých podmínkách a tudíž,je lze považovat za odlišné populace.Protože mají v důsledku různě realizované selekce různý genofond.Vychází-li genetika populací z jednoho alelového páru alel téhož lokusu,pak jde o geneticky shodné jedince, avšak fenotypově zcela odlišné:-)

Jo není ynteligen(T), jako yntelygen(T).

P.S ......a jak se skloňuje tvoje přezdívka? s BooBem,nebo s Boobem?

Teď mě ještě napadlo:-) Taky jste rodičům říkali podle přezdívek jejich dětí? Takže pro mé vrstevníky byli naši zkrátka Išunovi. Trošku mě děsí, že pro vrstevníky tvoje, byla naše máma Bobina:-):-):-)

RE: YNTELIGEN

OdpovědětJessie, 28.02.2013 15:11

Vědeckou dišputací bych ponechal odborníkům, ale k tomu skloňování bych se rád vyjádřil. Dle mého názoru - zatímco v 1. pádu má "BooB" jisté nepopiratelné kouzlo (jedinečnost, symetrie,...), tak při skloňování to vypadá hrozně a to "B" uprostřed mi tam prostě nepasuje (BooBa, BooBovi,...). Sám pro sebe jsem si tedy stanovil, že při skloňování budu psát druhé "b" malé a vyzývám k tomu i ostatní. Nakonec BooB muže být rád, že v dnešní době minimalismu a zkracování mu tam tolerujeme to zdvojené "oo", ne? :-)

Ad přenášení přezdívek na rodinné příslušníky - jak používali, snad pořád používáme, ne? Beru to jako zcelá normální a přirozené, i když nevím, jestli by se mnou třeba "starej Jessie" souhlasil :-)))

RE: YNTELIGEN

OdpovědětIšuna, 01.03.2013 13:25

No tak to naši schytali hned třikrát.

Dodnes "stará Išuna":-) vzpomíná na pravidelné plenění naší lednice,kdykoliv se šlo z letního kina.

Tak já to tady (tedy v práci) za chvilku zabalím a jedeme udělat taky nájezd, ale do Albrechtic. Dary zabalené,vše nachystané na oslavu, tak teď už to jen sníst a vypít:-) Těším se a zajisté poreferuji a podělím se o zajisté nevšední zážitky:-)

RE: YNTELIGEN

OdpovědětLenka, 24.03.2013 19:17

... a kdy že se s náma Išo podělíš o ty nevšední zážitky...? :-)) Pořád čekám, čekám a ono nic. Sem s nima ať se zase trošku pobavíme...:-)) ... a že u vás bejvávalo veselo:-))