Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Olda Šetrný 2009

A0099ax.jpgŠťastně odstříleno, medaile a odměny rozdány, dorty rozkrájeny a snědeny. 17. ročník střelecké soutěže O zlatou kulku Oldy Šetrného, který se uskutečnil v sobotu 14. března 2009, je minulostí. V čem byl letošní Olda stejný a v čem jiný než ty předchozí?

Olda má za ta léta ustálený scénář, je těžké v daných mantinelech vymyslet něco zásadně nového, převratného. Letos se to ale povedlo. Tak samozřejmě největším překvapením, které se kupodivu podařilo utajit až do konce, byl příjezd Oldy Šetrného na závěrečné vyhlášení výsledků. Myslím, že vydařený. Jednak byla legrace (viz fotky a odkaz na video dole), jindy fádní vyhlašování to určitě příjemně odlehčilo a snad už taky ti mladší konečně pochopili, kdo že to je ten Olda Šetrný :-)  Hollimu, Poborovi a Honzíkovi-Honzinovi patří určitě poděkování. Holli v hlavní roli „vystřihl“ Oldu opravdu s grácií a „kůň“ to poctivě odedřel (to jsou ty nevděčné, tzv. vedlejší role). Jsem moc rád, že se ten nápad podařilo realizovat, už léta říkám, že nějaké to recesní komediantství ke skautským akcím patří. Hrám dodává „příběh“ a atmosféru, podnikům jako je Olda „šťávu“. Kdo si co za pár let vybaví o 17. ročníku Oldy než to, že „to byl přeci ten rok, co poprvé přijel Olda Šetrný“?

A0099bx.jpgDalším zpestřením bylo vyhlášení kategorie pro vedoucí a rádce. Ne že by si i dříve ti starší v závěru taky nezastříleli, ale tentokrát to bylo o medaile, byť jen čokoládové. No a vystoupit  před ostatními „na bednu“ určitě taky není k zahození. Bylo to i míněno jako taková malá odměna za vynaložené pořadatelské úsilí. Pro děti se podařilo zase po letech domluvit a připravit praktickou ukázku ručních zbraní naší armády, takže minimálně kluci mohli být spokojeni i po této stránce (poděkování mjr. Mirkovi K.). Já vím, že největší zájem by byl o dýmovnice, světlice a hlavně „padáčky“, ale to v současnosti v podmínkách střední vojenské školy realizovat bohužel opravdu nejde (rok od roku přísnější předpisy a opatření).

To ostatní už bylo klasicky „oldovské“. Střílelo se (výsledky po kategoriích dole), právě nestřílející se mohli zabavit na desítce stanovišť s různými soutěžemi a úkoly, dopoledne rychle uteklo. Účast (76 osob) byla velmi pěkná. Loňský rekord to sice nebyl, ale co bychom jindy za takový zájem dali. Všechno klapalo, k žádné mimořádné události naštěstí nedošlo, doprovodného programu bylo nakonec také dost - co víc si přát? Snad jen to, abyste mi příště trošku ušetřili nervy a když si nějaký ten prográmek připravíte, taky mi o tom dali předem vědět (ten přízrak nezaměstnaných dětí potulujících se bezcílně po vojenském prostoru mě fakt děsí ;-) Proto všem letošním nedorozuměním a „šumům“ navzdory vyhlašuji s výhledem na příští ročník, že vás, vaše nápady a připravené aktivity ku zdaru Oldy každopádně potřebuji. Berte to prosím jako automatickou samozřejmost, že na Oldu vedoucí a rádci nejen chodí, ale přicházejí s něčím či se do něčeho zapojují. Předem díky.    

Je velmi ošidné z pozice hlavního organizátora hodnotit úspěšnost akce. Přesto si dovolím prohlásit, že mně se letošní Olda líbil a doufám, že vám a dětem taky. Proto všem, kteří přiložili ruce a hlavy k dílu děkuji (lepší by byl jmenný výčet, ale určitě bych zase někoho nechtěně opomenul... a vůbec). Poděkování si určitě také zaslouží vojenské střední škola za zapůjčení střelnice a zbraní, její osobní oddělení, Hedva a Město Moravská Třebová za pěkné odměny pro vítěze a cukrárna Linda za sponzoring dortů.     

Jessie

Výsledky – jednotlivci (nástřel max. 50 bodů) A0099cx.jpg

Světlušky
1. Hana Hladíková (Ještěrky), 38 b.
2. Terezka Maruzová (Lasičky), 37 b.
3. Leonka Zezulová (Lasičky), 15 b.

Vlčata
1. Onřej Výmola (Šedá 6), 34 b.
2. Petr Bárta (Modrá 6), 25 b.
3. Ondřej Vágner (Červená 6), 22 b.

Skautky
1. Alenka Řehořová (Plejády), 45 b.
2. Kája Maděrová (Berušky), 30 b.
3. Peťa Kloudová (Berušky), 29 b.

Skauti
1. Patrik (Ostříži), 40 b.
2. Janek Gečňuk (Ostříži), 38 b.
3. Tomáš Marvan (Vlci), 37 b.

Vedoucí a rádkyně
1. Plyška, 42 b.
2. Darzinka, 42 b.
3. Pavlínka Navrátilová, 40 b.

Vedoucí a rádci
1. Luďa, 46 b.
2.-3. Míra a Indy, 44 b.


Výsledky – soutěž družin

A0099dx.jpgSvětlušky
1. Lasičky, prům. 16,7 b.
2. Ještěrky, prům. 10,7 b.

Vlčata
1. Modrá šestka, prům. 23 b.
2. Šedá šestka, prům. 16 b.
3. Červená šestka, prům. 14,4 b.

Skautky
1. Antilopy, prům. 28,3 b.
2. Berušky, prům. 26,3 b.
3. Myšky, prům. 24 b.
4. Plejády, prům. 10,8 b.

Skauti
1. Vlci, prům. 33 b.
2. Ostříži, prům. 26,6 b.
3. Panteři, prům. 15 b.

Vedoucí a rádkyně
prům. 33 b.

Vedoucí a rádci
prům. 36,8 b.

 

A0099ex.jpgFotografie z akce: Jessie, Darzinka

Minivideo z příjezdu Oldy Šetrného

Článek o akci v Moravskotřebovském zpravodaji č. 4/2009, str. 10

Informace o předchozích ročnících

 

Komentáře k tomuto článku