Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Železný kruh 2015

a0255ax.jpgKaždý další rok jako by byl kratší… a jubilejní dvacátý Železný kruh byl najednou tu. V „den D“ 27. listopadu 2015 jsme se sešli tradičně „v pět U plynu“. Pěšky na Kvíčalku přes les vyrazili Aladin, Milan, Boob, Pavel, Čičák a Martin, autem se společně s hromadou materiálu svezli marodi Zdenek a Jessie. Později naše řady doplnil Vlastík, takže do Železného kruhu se nás letos spojilo devět. Večer se ještě na Kvíčalce nečekaně aspoň na chvíli objevil Fusa. Včas na to, aby s námi pojedl tradiční vaječně-uzenino-cibulovou pochutinu. To se ovšem nedá říci o „mlaďoších“ (Čičák, Martin), kteří se jako obvykle „zapomněli“ na trati a téměř vyrovnali rekord v délce přesunu Plyn – Kvíčalka. Ani po více než dvaceti letech tak stále ještě nevědí, jak chutná tradiční železnokružní páteční večeře! Zbytek večera rychle uběhl na vlně konzumačně-veselé, neb vždy je v takovéto sešlosti co probrat, čemu se zasmát, co sníst, co vypít… bránice a přidružené orgány dostávají zabrat, ale dušička se blahem tetelí :-)

a0255bx.jpgOd sobotního rána se vše točilo kolem tradičního natáčení. Tentokrát si rejža pro videoklip vymyslel téma „zlatokopové na drsném severu“ a všichni museli uznat, že jsem vybral dobře :-) Scénář dosáhl tři hustě popsaných „A4“, chlapci si vzorně přivlekli (a to doslova) perfektní dobové kostýmy a zlatokopecké rekvizity, masky severské zvěře byly připraveny, herci a kamera nažhaveni… jen začít. Jak se nám podařilo oprášit příběhy hltané v mládí a vzdát hold opravdovým mužům, se nakonec můžete sami přesvědčit z hotového videa (odkaz dole). A že jsme se u toho také náramně bavili, o tom snad není třeba pochybovat. Třeba takové „psí spřežení“, které se prohánělo po pláních nad Kvíčalkou, to fakt svět ještě neviděl. Pravda, trochu nás brzdil v rozletu nedostatek sněhu, ale nakonec jsme „U tří borovic“ přeci jen lehce nasněžený plácek, který si zahrál „Chilkoot“, našli. Ledové kry zastoupily zasněžené lavice, blizzard bílé prostěradlo… prostě našinec si vždycky nějak poradí – problém neproblém! To máte třeba takového lachtana, ochočeného soba, Eskymáka, sněžného muže… a to vše při prakticky nulovém rozpočtu :-) Všem zainteresovaným patří můj velký dík za aktivní přístup a nasazení!

a0255cx.jpgPo náročném natáčecím dni došlo večer i na oblíbený relax, který se ovšem netýkal „odpadlíků“, kteří už museli pelášit k domovu. U dobrého jídla a pití jsme doplnili síly fyzické i duševní, Boob zahrál, zapěli jsme písně veselé i tesklivé… a bylo nám dobře. Žádné velké ponocování se ale nekonalo, únava nás zmohla, když noc byla ještě mladá.

a0255dx.jpgNedělní ráno je tradiční etudou na téma balení, úklidové práce a příprava k návratu do civilizace. Snídani či spíše svačinku nám tentokrát Aladin nechtěně zpestřil „rajčatovými fazolemi“, ale jak je u nás zvykem, i ty se snědly (obzvláště když nám recept prozradil až dodatečně :-) . Nic netrvá věčně, a tak i letošní Železný kruh se chýlil ke konci. Krátce po desáté zbylá pětice vyrazila k domovu. Poslední trochu smutné „ahóóój“… a příští rok zas ve stejnou dobu. Odpočet už běží a čas pracuje pro nás ;-)

Jessie

foto.giffotografie z akce (99 ks)

video.gifvideo Od Klondajku ke Kvíčalce na YouTube (8:31)

související články: Železný kruh 2014   archiv Železného kruhu