Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Vandr skrz Maló Hanó 2013

A0210ax.jpg46. ročník Vandru skrz Maló Hanó se konal v sobotu 13. dubna 2013. Pořadatelé opět připravili čtyři trasy pro pěší (13, 22, 32 a 42 km), jednu pro cyklisty (50 km) a okruh pro malé děti v Pekle. Po loňském "výpadku", jsem stejně jako v předchozích letech i letos vyrazil na kole.

A0210bx.jpgVandrovní sobota se jara dočkala, a byť bylo hlavně odpoledne trochu aprílové, pořád to bylo jaro, které jsme letos tak dlouho a marně vyhlíželi. Určitě i proto byla účast na Vandru víc než slušná. Po registraci na moravskotřebovské radnici jsem ve čtvrt na devět vyrazil na cyklistickou trasu, která byla stejná jako v předchozích ročnících. Na rozjezd jsem zvolil silniční variantu (Útěchov – Dlouhá Loučka – Přední Arnoštov) a na první kontrole byl už před devátou. Nebylo žádné velké teplo a nabídnutý čaj přišel vhod, stejně jako ten následující v Jevíčku. Na cestě do Biskupic se už rozsvítilo sluničko a hned to bylo veselejší. Při putování podél Jevíčky a poté Třebůvky jsem „mlsně“ obhlížel vodní stavy. Až na tradiční protivítr se jelo v pohodě. Zato vrcholová prémie na Cimburk ukázala, že po zimě má forma k optimální daleko. Ještě že zde čekalo příjemné občerstvení. S blížícím se polednem se počasí ale začínalo postupně „kazit“, takže jsem raději bez zbytečného otálení vyjel do posledních kilometrů. Poblíž radkovského hradiska mě sice pár kapek a dokonce i krup dostihlo, ale nestálo to ani za vytažení pláštěnky. Asi o půl dvanácté jsem na zámku převzal účastnický diplom, „ztratil pár slov“ a okoukl účast. Víc než tisícovka vandrovníků je pěkné číslo, ale sotva dvacítka letošních cyklistů je hodně málo. V tomto ohledu se nejspíš negativně projevil ve stejném termínu pořádaný Cykloman. Není to na naše nevelké město trochu velký luxus?

Akce tradičně dobře připravená, kontroly vlídné (u Ludvíkova letos dokonce Křemílek s Vochomůrkou!), počasí jarní – no nevyrazte na vandr! Tak příští rok (doufám) na Vandru na viděnou ;-)

Jessie

vandrovní průkaz s mapkou cyklotrasy   několik fotografií mobilem

související článek: Vandr skrz Maló Hanó 2011

 

Komentáře k tomuto článku