Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Kvíčalovské přezdívky 8: BooB

Jak to bylo s Boobem aneb Jak to vidím já.

A0206ax.jpgA0206bx.jpgKdyž jsme založili tzv. Trampskou osadu Kvíčalka, několik z nás si přineslo své přezdívky již z tábornického dětství, ale další na svá trampská jména teprve čekali. Mezi ně patřil i Luboš. V té době jsme ho oslovovali Lubo a párkrát i Lobo. Nevím, zda to byla reakce na film LOBO o vlkovi samotáři, nebo „zhanáčtěné“ Luboš. Jedno je jisté - bylo to málo.

A tak ta správná chvíle přišla, když jsme se za úmorného vedra na vandru ve Slovenském ráji (1981) po výstupu jednoho kaňonu dopotáceli k místu odpočinku, začali jsme vymýšlet přezdívky. Buď měl Boob na hlavě maskáčovou lodičku, kterou nám naše hodné maminky ušily dle Jožkovy originální, nebo to bylo tím vedrem. Myslím si, že to byla Lenka, která řekla, že vypadá jak americkej voják a odtud už bylo k „Bobovi“ jen kousek. V ten samý okamžik jsem já nafasoval Mikiho, jelikož jsem měl na hlavě loďku taky. Na rozdíl ode mě to Boobovi zůstalo. No a to „o“ navíc? To už tak nějak k Boobovi patří :-)

Aladin

PS. Tak přemýšlím, jestli Boob kdy lodičku nosil, ale to nechám na jiných ;-)


A0206cx.jpgA0206dx.jpgPěkně to Aladin napsal. Jeho příběh sice nemohu potvrdit (ale ani vyvrátit), to určitě udělají jiní. Mohu ale trochu zavzpomínat, nakonec vzhledem k tomu, že před pár dny slavil Boob padesátku, je k tomu i příležitost. Kdysi, před třiceti a více lety, jsme spolu na letních táborech na Kvíčalce často sdíleli stan i myšlenky. Prožívali společně svoje úspěchy a radosti, ale i chvíle, na které vzpomínání i po těch letech zabolí. Na bezpočtu akcí se osvědčil jako spolehlivý kamarád, v naší partě má své nezastupitelné místo a doufám, že ještě pár „super akcí“, zcela nepřiměřených našemu věku a stavu organismu, spolu ještě zažijeme ;-)

Při procházení starých fotografií jsem přemýšlel, kterou z historek dát při této příležitosti k dobrému. V souvislosti s Boobem se přímo podbízelo něco s kytarou, protože na větší půlce snímků je zachycen coby nadšený kytarista (obvykle obklopen děvčaty :- ). Nakonec jsem vybral „epizodu navigační“, neboť i k ní je k dispozici výstižný fotomateriál. Od časů našeho prvního vandru do Českého ráje (1980, viz foto vlevo) se tradovalo, že s Boobovou orientací (tedy v terénu!) to není tak docela v pořádku. Ne že by nedokázal určit světové strany nebo pracovat s mapou, ale většinou do toho zapletl nějaký svůj velmi specifický „vědecky podložený opravný faktor“, takže vás ve výsledku byl schopen nasměrovat kamkoli. V těch letech jsme pak škodolibě Boobovi za zády instruovali děvčata, která si ho vylosovala na oblíbenou táborovou hru „Výsadek“, že když Boob v té tmě ukáže „Tudy!“, je třeba vyrazit právě opačným směrem (Boobe, promiň). Samozřejmě to od nás bylo nepěkné, nekamarádské, přehnané atd. atd. …no, i když na druhou stranu – pro srovnání se podívejte na o třicet let mladší fotku vpravo – nepřipomíná vám to něco? Schválně zkuste najít mezi oběma snímky tradičních pět rozdílů :-)

Jessie

A0206ex.gifBooB v 11 obrazech

A0206fx.gif„video“ Boobovi k padesátce na YouTube (2 min)

související článek: Kvíčalovské přezdívky 7: Katka Janíčková - Brebta