Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Olda Šetrný 2011

A0159ax.jpgMohlo by se zdát, že články o naší střelecké soutěži „O zlatou kulku Oldy Šetrného“ by se daly psát přes kopírák, obzvláště když se jedná už o 19. ročník. Není tomu tak a i když to třeba zvenčí vypadá „pořád stejně“, z pohledu přípravy i provedení je to vždy nová výzva. A oddechnou si lze, až když je dostříleno a „checklist“ o nějakých třiceti dílčích úkolech kompletně odfajfkován (a hlavně, když všechno dobře dopadne).

A0159bx.jpgLetošní asi největší neznámou byla účast. Krajem vítězně táhla chřipka se svými spojenci a dětí ve třídách i na schůzkách povážlivě ubývalo. Když jsem se navíc sám ještě tři dny před akcí kurýroval v posteli, hlavou mi táhly chmurné myšlenky. Zbytečně - organizační výpadek se nakonec podařilo dohnat a účastníků v sobotu 19. února 2011 nakonec přišlo 84, což je více než třeba vloni. Dokonce i rádců a vedoucích bylo tentokrát dost a to samé se dá říci o doprovodném programu, který zaměstnával děti, které zrovna nestřílely (poděkování všem, kteří si něco připravili). Tradiční vojenské ukázkové stanoviště letos nahradil civilní střelecký oddíl (poděkování Indymu & spol.). Kromě obvyklé vzduchovkové střeby si tak bylo možné zastřílet v elektronické laserové střelnici, což bylo určitě zajímavé a atraktivní. Všechno celkem „odsýpalo“, počínaje úvodním nástupem a konče vlastní soutěžní střelbou na dvou palebných čarách. O půl dvanácté tak mohlo začít vyhlášování vítězů na závěrečném nástupu. U oblíbené scénky spojené s vyhlašování se tentokrát hóóódně improvizovalo; medaile nejlepším nakonec přijela na bujném oři předat Vinětuova sestra Čočí. Kladem byly letos opravdu pěkné odměny pro nejlepší střelce (dík sponzorům), vadami na kráse naopak dvojí chybné vyhlášení pořadí jednotlivců (podařilo se dodatečně napravit) a to, že snad až příliš rychle zmizely „buchty navíc“, určené primárně těm, na které se nedostane dort (pánové, u dospělých bych očekával, že než si vezmu podruhé, ubezpečím se, že už se dostalo na všechny!).

A0159cx.jpgÚčastníci letošního „Oldy“ byli, doufám, spokojeni – kromě zážitků si odnesli i nějakou tu upomínkovou maličkost. Děkuji všem pořadatelům z řad vedoucích a rádců, kteří se aktivně zapojili a pomohli ku zdaru akce. Poděkování si také tradičně zaslouží vojenská střední škola za zapůjčení střelnice, zbraní a věcný sponzoring, Město Moravská Třebová a firma CRV CZ, spol. s r.o. za pěkné odměny pro vítěze a cukrárna Linda za oblíbené dorty pro nejlepší družiny. Příští rok, bude-li vůle a zájem, „Olda“ oslaví dvacáté narozeniny. Určitě by se patřilo oslavenci nadělit něco „extra“. Uvidíme – nápadům a iniciativě se určitě bránit nebudu :-)

Jessie

PS. Zvláštní poděkování Lence a našim děvčatům, bez kterých bych to speciálně letos dohromady nedal. 

Výsledky – jednotlivci (nástřel max. 50 bodů) A0159dx.jpg

Světlušky
1. Helenka Hrušková (Ještěrky), 30 b.
2. Hanička Hladíková (Ještěrky), 30 b.
3. Anička Pokorná (Ještěrky), 28 b.

Vlčata
1. Ivo Mičík (Červená 6), 37 b.
2. Ondřej Vágner (Červená 6), 36 b.
3. Tomáš Vorba (Červená 6), 33 b.

Skautky
1. Alena Řehořová (Myšky), 40 b.
2. Katka Šedá (Plejády), 33 b.
3. Iveta Jaklová (Myšky), 32 b.

Skauti
1. Janek Gečňuk (Ostříži), 45 b.
2. David Vykydal (Kamzíci), 37 b.
3. Vašek Dopita (Kamzíci), 35 b.

Vedoucí a rádkyně
1. Alenka
2. Zuzka
3. Áďa

Vedoucí a rádci
1. Míra
2. Jump
3. Luďa


Výsledky – soutěž družin A0159ex.jpg

Světlušky
1. Ještěrky
2. Stonožky+Sasanka
3. Vlčice+Lišky

Vlčata
1. Červená 6
2. Šedá 6
3. Zelená 6

Skautky
1. Myšky
2. Plejády
3. Lasičky

Skauti
1. Ostříži
2. Kamzíci

 

Fotografie z akce: Lenka & Pavlínka & Jessie

Plakát 19. ročníku   Článek o akci v Moravskotřebovském zpravodaji č. 4/2011, str. 13

Informace o předchozích ročnících akce

 

Komentáře k tomuto článku