Hlavní stránka

Jessieho skautský archiv
 

archiv Železného kruhu

TOPlist

Založeno 1. května 2007.

Cesta na severozápad 2010

A0146ax.jpgSotva skončilo květnové „období dešťů“, vyrazili v neděli 6. června 2010 dobrodruzi všech věkových kategorií již podesáté na kolech cestou na severozápad. Promáčený okolní terén nás sice přinutil stejně jako vloni i předloni držet se striktně lesní silničky mezi Udánkami a Hřebečským hřebenem (čili jelo se „tam a zase zpátky“), ale první nádherně slunečný víkend po delší době přilákal na trať rekordních 98 účastníků. Na dvanáctikilometrové trase jsme pro ně letos připravili 16 kontrol, z nichž skoro dvě třetiny byly nové nebo proti loňsku výrazně pozměněné. Na jejich zabezpečení se podílelo 38 pořadatelů:

A0146bx.jpgStart & Cíl: Lenka, Dáša, Evík
K1 Vozatajská zkouška (slalom na kole): Žaneta, Ivetka
K2 Zkouška intelektu (textové a obrázkové kvizy): Nikča, Káťa M.
K3 Technická zručnost (zatloukání hřebíků, šroubování matiček, balení balíčku): Eliška, Galina
K4 Lukostřelba: Aladin
K5 Orientace v mlze (poslepu za zvukem): Zuzka, Terka
K6 Lanová lávka: Pobor M., Honza Voj., Pepa G.
K7 Vyvalte sudy (kutálení míčku PET-lahví): Pavlína
K8 Telefonát za němého (obsluha polního telefonu): Holli, Kuba
K9 První pomoc: EvaV, Demi
K10 Jízda vlakem (aneb Jede, jede mašinka): Mirka, Libor M., Tomáš P., Bára
K11 Střelba ze vzduchovky: Indy + střel. kroužek (2)
K12 Kuchařská zkouška (škrábání brambor): Hafan
K13 Svět vzhůru nohama (i když visím hlavou dolu, trefím se): Bády, Tomáš M.
K14 Poznávání předmětů v pytli poslepu: Kája, Honza V.
K15 Řezání dřeva: Adam, Anička
K16 Zkrášlovací salón: Beatka, Kája B., Pavlínka Ř.
+ moje maličkost v úloze organizátora, kibice a fotografa

A0146cx.jpgNejen děti si určitě přišly na své. Nakonec neodolala a do aktivit se zapojila i většina „doprovodných dospěláků“. Věkové spektrum účastníků tak bylo opět velmi pestré, od tříletých dětí až po zkušené seniory. Na trati určitě nejen díky sluníčku vládla nebývalá pohoda. Kam jsem se při toulkách po trase nachomýtnul, všude zněla od účastníků slova chvály a spokojenosti. A myslím, že si to letos docela užívali i pořadatelé, aspoň jsem měl ten dojem. Prostě jasná linka: pohodoví pořadatelé => spokojení účastníci => vydařená akce (eventuálně ještě lze vynásobit nádherným počasím :-) Že si nevymýšlím, si můžete ověřit ze zápisů v návštěvní knize (odkaz dole). Takže rovnou a bezodkladně – velký dík všem, kteří přišli a pomohli svým dílem ku zdaru akce. Speciální poděkování patří členům střeleckého oddílu při DDM i dalším neskautským dobrovolníkům, a za všestrannou podporu tradičně také Městu Moravská Třebová. Určitě je třeba ocenit i účastníky, kteří nezaváhali a přišli v hojném počtu. Vždyť kdo z nás (tedy kromě mě :-) by ještě před několika málo lety, kdy jsme byli rádi, že účastníků je více než pořadatelů, pomyslel, že někdy budeme v účasti atakovat stovku? Letošní jubilejní X. ročník Cesty se prostě vydařil – „vlajka vlála vysoko“ a ostudu jsme si určitě neudělali.

A0146dx.jpgPředchozími slovy bych mohl v nejlepším skončit, ale jako již tradičně si neodpustím malý dovětek k organizaci. Znalci díla Járy Cimrmana vědí, že „fázi očekávání střídá fáze zklamání“. Naše Cesta je z organizačního hlediska naštěstí jakousi výjimkou z tohoto jinak univerzálně platného geniova axiomu, neboť sled jejích fází zatím vždy končí „uspokojením“. Méně teoreticky to vypadá např. tak, že na mejlovou výzvu organizátorům vám v první fázi přijde 18 odpovědí, z nichž jsou tři příslibem účasti a 15 omluvenkou (nic proti nim, všechny měly rozumné důvody). Slabší a méně optimistické povahy by si začínaly zoufat a odpadávat, ale my zkušenější už víme, že ono to určitě dobře dopadne. Že někde v hloubi střediskových „lidských zdrojů“ se na poslední chvíli najde těch pár (slovy asi deset až patnáct :-) chybějících lidí a vše bude nejen zachráněno, ale i precizně zvládnuto. Letos Cestu zachránilo mládí, tedy nastupující generace „náctiletých“. Chvála jim! Dokud bude takových, nebudu se o Cestu (a nejen o ni) bát...

Jessie

Jessieho fotografie z trasy (170 ks)   Demiho fotografie z trasy (15 ks)   Lanová lávka (33 ks)   Střelba ze vzduchovky (Indy, 30 ks)   Zkrášlovací salón (Pavlínka Ř., 48 ks)

Mapa trasy CnSZ 2010

Zápisy účastníků v návštěvní knize

Článek o akci zveřejněný v Moravskotřebovském zpravodaji č. 7/2010, str. 6

Pozvánka na akci zveřejněná v Moravskotřebovském zpravodaji č. 6/2010, str. 6

Pozvánka na akci zveřejněná na webových stránkách Města Moravská Třebová

Plakát akce

Informace o předchozích ročnících akce

 

Komentáře k tomuto článku