Velení školy

machacek.jpgVelitel školy
plukovník gšt. Ing. Zdeněk MACHÁČEK

telefon: 973 274 201
e-mail: machacek@vsmt.cz

Profesní životopis

Osobní údaje:

  • datum narození: 3. července 1961
  • místo narození: Náchod
  • rodinný stav: ženatý

Vzdělání:

  • 1976 - 1980
    Gymnázium Náchod
  • 1981 - 1986
    Vysoká škola dopravy a spojů v Žilině, obor Stavba a obnova železnic
  • 1999
    základní logistický kurz pro stupeň brigáda-divize u II.WBK v Mainzu (SRN)
  • 2002
    Garmisch-Partenkirchen (SRN) – studium na Marshallově centru bezpečnostních studií, Kurz pro lídry 21. století
  • 2004 - 2006
    velitelská akademie v Hamburku (SRN) - kurz Generálního štábu – operační velitelský kurz - přiznán titul gšt.
  • 2009 - 2010
    Doplňující studium k získání pedagogické způsobilosti na UO Brno

Praxe:

  • 1987 - 1992
    velitel čety, velitel roty, stavbyvedoucí u železničního vojska FMD
  • 1993 - 1996
    náčelník organizačně doplňovacího oddělení, náčelník operační skupiny brigády u 5. zásobovací brigády v Pardubicích
  • 2000 - 2002
    náčelník operačního štábu – zástupce náčelníka štábu u 5. zásobovací brigády
  • 2002 - 2003
    náčelník základny pro výstavbu Multiskladu v Dašicích
  • 2003 - 2004
    zástupce náčelníka praporu Sil rychlé reakce pro NATO (NSE I)
  • 2004 - 2006
    VSD na Sekci obranné politiky a strategie Ministerstva obrany
    VSD oddělení operačních schopností na Sekci plánování sil Ministerstva obrany
  • 2007 - 2013
    náčelník štábu VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové
    zástupce velitele VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové
  • od 1. 7. 2013
    v současném služebním zařazení

Jazyky:

  • anglický, STANAG 3333
  • německý STANAG 22+22

^

hloupy.jpgZástupce velitele školy
podplukovník Ing. Josef HLOUPÝ

telefon: 973 274 217
e-mail: hloupy@vsmt.cz

Profesní životopis

Osobní údaje:

  • datum narození: 22. května 1968
  • místo narození: Rychnov nad Kněžnou
  • rodinný stav: ženatý

Vzdělání:

  • 1982 - 1986
    Střední odborné učiliště zemědělské v Opočně pod Orlickými horami, operátor zemědělské techniky
  • 1986 - 1992
    Vojenská akademie v Brně, Fakulta strojní, obor tankový a automobilní, specializace automobilní

Kurzy:

  • 2006
    Plánování operační logistické podpory – 3. část
  • 2011
    Právní administrativa AČR
  • 2012 - 2013
    Kurz pro vyšší důstojníky (řízení obrany státu, vojenské umění, obranné plánování)
  • 2013
    Kurz logistiky pro absolventy KVD

Praxe:

  • 11.8.1992 – 14.2.1994
    zástupce velitele provozní roty pro technické věci 66. výcvikové a zásobovací základny
  • 15.2.1994 – 24.2.1994
    náčelník provozu, výzbroje a techniky 5. zásobovací brigády Velitelství logistiky
  • 25.2.1994 – 30.9.1995
    náčelník provozu, výzbroje a techniky skupiny zabezpečení 5. zásobovací brigády Velitelství logistiky
  • 1.10.1995 – 30.9.1998
    náčelník služby 5. zásobovací brigády Velitelství logistiky GŠ AČR
  • 1.10.1998 – 30.11.2000
    starší důstojník oddělení logistiky štábu Velitelství 5. zásobovací brigády Velitelství logistiky GŠ AČR
  • 1.12.2000 – 31.3.2001
    náčelník skupiny zabezpečení materiálem – zástupce náčelníka oddělení logistiky štábu velitelství 5. zásobovací brigády Velitelství logistiky GŠ AČR
  • 1.4.2001 – 30.9.2002
    náčelník logistiky skupiny logistiky štábu velení NSE 51. národního podpůrného prvku SOR Velitelství logistiky GŠ AČR
  • 1.10.2002 – 31.10.2002
    náčelník oddělení logistiky štábu velení NSE 51. národního podpůrného prvku SOR Velitelství 5. brigády logistické podpory Velitelství logistiky GŠ AČR
  • 1.11.2002 – 30.6.2004
    velitel střediska zadní podpory (RSG) 51. národního podpůrného prvku SOR Velitelství 5. brigády logistické podpory Velitelství společných sil
  • 1.7.2004 – 31.12.2006
    náčelník kontraktační skupiny operačního oddělení štábu 14. brigády logistické podpory Velitelství společných sil
  • 1.1.2007 – 30.9.2008
    náčelník kontraktačního oddělení štábu 14. brigády logistické podpory Velitelství společných sil
  • 1.11.2008 – 30.9.2009
    zástupce velitele Distribučního centra Velitelství sil podpory
  • 1.10.2009 – 30.9.2013
    velitel Distribučního centra Velitelství sil podpory
  • od 1.10.2013
    v současném služebním zařazení

Služba v zahraničí:

  • 5.2.2002 – 29.9.2002
    starší důstojník skupiny logistiky 1. česko – slovenského praporu KFOR (Kosovo)
  • 8.10.2003 – 18.5.2004
    náčelník podpůrné skupiny sekce NSE 3. česko – slovenského praporu KFOR (Kosovo)
  • 1.4.2008 – 8.8.2008
    náčelník oddělení logistiky štábu 4. kontingentu PN a chemické jednotky (Afghánistán)

Jazyky:

  • anglický, STANAG 111+1

^

beke.jpgNáčelník štábu
podplukovník Ing. Viliam BEKE

telefon: 973 274 206
e-mail: beke@vsmt.cz

Profesní životopis

Osobní údaje:

  • datum narození: 7. července 1963
  • místo narození: Komárno (SR)
  • rodinný stav: ženatý

Vzdělání:

  • 1978 - 1982
    Vojenské gymnázium Jana Žižky z Trocnova Moravská Třebová
  • 1982 - 1986
    Vysoká vojenská škola pozemního vojska ve Vyškově, obor velitelsko-inženýrský, tankový
  • 1990
    Vysoká vojenská škola pozemního vojska ve Vyškově, specializační kurz velitelů školních jednotek
  • 2011 - 2012
    Univerzita obrany Brno, doplňující studium pro získání pedagogické způsobilosti

Praxe:

  • 1986 - 1988
    velitel čety 60. tankového pluku Kežmarok
  • 1988 - 1993
    velitel školní čety Vojenského gymnázia Jana Žižky z Trocnova Moravská Třebová
  • 1993 - 2002
    vedoucí starší důstojník mobilizačního oddělení, náčelník skupiny mírového doplňování Územní vojenské správy Svitavy
  • 2003
    vedoucí oddělení branců a odvedenců Územní vojenské správy Pardubice
  • 2003 - 2009
    zástupce náčelníka osobního a finančního oddělení, náčelník osobního a finančního oddělení Střední technické školy MO v Moravské Třebové, od 1. 6. 2006 Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové
  • od 1. 9. 2009
    v současném služebním zařazení

Jazyky:

  • anglický, STANAG 1+222
  • maďarský, STANAG 3333

^

reimer.jpgVrchní praporčík školy
nadpraporčík Tomáš REIMER

telefon: 973 274 264
e-mail: reimer@vsmt.cz

Profesní životopis

Osobní údaje:

  • datum narození: 4. ledna 1976
  • místo narození: Zábřeh na Moravě
  • rodinný stav: ženatý

Vzdělání:

  • 1990 - 1994
    Vojenská střední dopravní škola – obor železniční, Valašské Meziříčí
  • 1994 - 1995
    Vojenská střední škola – obor ženijní, Vyškov

Speciální vojenské kurzy:

  • Vojenský potápěčský kurz, Vyškov, 1996
  • Kurz obsluhy mostního automobilu AM-50, Janovice nad Úhlavou, 1997
  • Jazykový kurz angličtiny, Lackland AFB, San Antonio, Texas, USA, 1998
  • Primary Leadership Development Course US ARMY, Fort Leonard Wood, Missouri, USA, 1998
  • Kurz vojenských pozorovatelů OSN, Komorní Hrádek, 2001
  • PSYOPS - Radio Production Course, HQ KFOR, Priština, Kosovo, 2002
  • PSYOPS - Military Psychological Operation Course, Chicksands, Velka Britanie, 2003
  • NAFS Introduction a Travel Fund Manager kurz, SHAPE, Belgie, 2004
  • NATO Senior NCO Course, NATO School Oberammergau, SRN, 2006
  • NATO PSYOPS - Psychological Operational Planning Course, Oberammergau, SRN, 2007
  • Joint Operational Planners Course, Marine Corps University, UO Brno, 2015
  • International NCO Advanced Leadership Course in a Multinational Environment, Armed Forces College, Lucerne, Švýcarsko, 2017

Praxe:

  • 1995 – 1996
    velitel výcvikového družstva potápěčů, VVŠ PV Vyškov
  • 1996 – 1997
    výkonný praporčík Výcvikové čety potápěčů Vojenské akademie Vyškov
  • 1997 – 1999
    výkonný rotmistr Výcvikové čety potápěčů Vojenské akademie Vyškov
  • 1999 – 2000
    instruktor Výcvikové čety potápěčů Vojenské akademie Vyškov
  • 2000 – 2001
    velitel Výcvikové čety potápěčů Výcvikového střediska potápěčů AČR, VA Vyškov
  • 2001 – 2002
    starší pracovník štábu, Oddělení monitoringu jednotek v zahraničí, GŠ AČR, Praha
  • 2002 – 2003
    pracovník štábu skupiny vojenských pozorovatelů, SOC MO, Praha
  • 2004
    pracovník štábu Oddělení kontroly Odboru krizového řízení, SOC MO, Praha
  • 2007 - 2009
    starší pracovník štábu, Odbor zahraničních operací a pozorovatelů, SOC MO, Praha
  • 2009 – 2010
    vrchní praporčík operačního oddělení, SOC MO, Praha
  • 2011 – 2012
    starší pracovník štábu ženijního oddělení, Odbor bojové přípravy PozS, VeSpS, Olomouc
  • od 1.9.2012
    v současném služebním zařazení

Další vojenské zkušenosti:

  • účast na kurzu speciálních jednotek operujících pod vodou, Key West, USA, 1998
  • účast na ženijním kurzu trhacích prací, Fort Bragg, North Carolina, USA, 1998
  • mezinárodním cvičení Cooperative Guard 1999, Vyškov, 1999
  • mezinárodní ženijní cvičení s 386. žen. prap. US National Guard, Grafenwoehr, SRN, 2000
  • mezinárodní cvičení ženijních potápěčů DIVEX 2000, Namur, Belgie, 2000
  • mezinárodní cvičení Allied Action 2003, Istanbul, Turecko, 2003
  • cvičení NATO – CMX 04, GS Praha, 2004
  • mezinárodním cvičení Allied Action 2004, NATO JFC HQ, Neapol, Itálie, 2004
  • mezinárodní cvičení Steadfast Pyramid 2006, NC3A, Hagg, Nizozemi, 2006
  • mezinárodní cvičení Allied Reach 2007, NATO CC-Air HQ, Ramstein, SRN, 2007
  • zabezpečování letecké přepravy osob, materiálu a návštěvy VIP hostů v zahraničních operacích v Bosně a Hercegovině, Kosovu, Makedonii, Kuvajtu, Iráku, Afghánistánu a Litvě, 2001 – 2004 a 2007 – 2010
  • Německo-český praporčický seminář, Julius Leber Kaserne, Berlin, SRN, 2015

Služba v zahraničí:

  • 1999 – 2000
    asistent styčných důjstojníků AČR, HQ MND(SW) SFOR, Banja Luka, Bosna a Hercegovina
  • 2002 – 2003
    starší důstojník PSYOPS, HQ MNB(C) KFOR, Pristina, Kosovo
  • 2004 – 2007
    starší pracovník mezinárodního štábu, J7 Exercises, SHAPE, Mons, Belgie

Jazyky:

  • anglický, STANAG 2+232

^

lorenz2.jpgNáčelník oddělení vzdělávání
podplukovník Ing. Josef LORENZ

telefon: 973 274 267
e-mail: lorenz@vsmt.cz

Profesní životopis

Osobní údaje:

  • datum narození: 27. října 1963
  • místo narození: Most
  • rodinný stav: ženatý

Vzdělání:

  • 1978 - 1982
    Vojenské gymnázium Jana Žižky z Trocnova v Moravské Třebové
  • 1982 - 1986
    Vysoká vojenská škola pozemního vojska ve Vyškově, obor velitelsko-inženýrský, RVD
  • 2002 - 2003
    Kombinovaný praporní štábní kurz pro příslušníky Vojenské policie/obor Řízení obrany státu – management obranných zdrojů
  • 2009 - 2010
    Doplňující studium k získání pedagogické způsobilosti

Praxe:

  • 1986 - 1991
    velitel baterie u Protitankového pluku v Mostě
  • 1991 - 1992
    velitel roty technického zabezpečení u Brigády technického zabezpečení ve Vtelně
  • 1992 - 1994
    velitel roty velení u Základny technického zabezpečení ve Vtelně
  • 1994 - 1998
    velitel školní roty Odborné školy Vojenské policie v Moravské Třebové
  • 1998 - 2001
    velitel školní roty Odborné školy Vojenské policie Vojenské akademie ve Vyškově
  • 2002 - 2006
    náčelník oddělení ochrany a doprovodů u Velitelství ochranné služby Vojenské policie v Praze
  • 2006 - 2007
    zástupce náčelníka oddělení ochrany osob u Velitelství ochranné služby Vojenské policie v Praze
  • 2007 - 2011
    velitel školního praporu Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové
  • od 1. 8. 2011
    v současném služebním zařazení

Jazyky:

  • anglický, STANAG 111+1+

^