MOVEMBER

Jedenáctý měsíc roku 2019 se u nás ve škole nese již tradičně ve znamení vlčích máků a nově pak i knírků. Tato zajímavá situace vznikla kombinací dvou navzájem nesouvisejících akcí.

Vlčí máky neodmyslitelně symbolizují oslavu Dne válečných veteránů. Při této příležitosti na naší škole pořádá každoroční finanční sbírka pro Vojenský fond solidarity.

Knírky jsou pak odkazem na mezinárodní charitativní organizaci MOVEMBER (slovní složenina slov mustache (knír) a November (listopad)) založenou v roce 2003. Hlavním cílem této organizace je boj proti nesprávnému životnímu stylu mužů, který má za následek mnoho typicky mužských onemocnění. Na serveru této organizace (cz.movember.com) se pak můžeme dočíst:

„Rakovina prostaty, rakovina varlat, duševní zdraví a prevence sebevražd – to vše si bereme na starost“.

Do roku 2030 si pak organizace dává za úkol snížit o 25% předčasné úmrtí u mužů. Žáci čety E2A s vybranými vojáky z povolání se symbolicky na podporu této myšlenky nechali vyfotit řádně „oknířeni“. Přitom absenci porostu u mladších mužských jedinců a děvčat plnohodnotně kompenzovala, jak můžete vidět na níže přiložených fotografiích, fixa na tabuli. Čestným garantem kvality knírků se pak stal náčelník štábu VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové pplk. Viliam BEKE, který se může pochlubit knírem, jehož služební stáří je takřka 40 let.

autor článku a iniciátor akce: mjr. Ing. et Ing. Ondřej KROPÁČEK

final-1.jpg final-2.jpg final-3.jpg