Eliška Kohlertová ovládla svoji kategorii v běžecké lize AČR

Běžecká liga AČR pro rok 2017 pokračovala na podzim třemi závody v Hranicích na Moravě, v Přáslavicích a v Praze. Ve všech těchto závodech zvítězila v kategorii žen do 35 let naše žákyně Eliška Kohlertová a stala se tak celkovou vítězkou ve své kategorii pro rok 2017. Toto se ještě nikdy žákovi ani žákyni naší školy nepodařilo. Na posledním kole měla silnou podporu družstva, kde i ostatní přidali cenné body do soutěže. Poprvé tak v Praze zvítězilo družstvo naší školy ve složení Eliška Kohlertová, Katka Obstová, Pavel Růžička, Kryštof Vrána, Ladislav Dostál před všemi útvary AČR.

Na slavnostním vyhlášení vítězů celoročního seriálu pak Eliška převzala pohár z rukou brigádního generála Jaromíra Alana a byla také vyhodnocena a oceněna jako jedna ze tří nejúspěšnějších závodníků napříč kategoriemi. Sama Eliška k tomu dodala: “Celá vojenská běžecká liga se mi líbila hlavně díky závodní atmosféře a poznávání dalších útvarů po celé republice. Velkou motivací bylo dosáhnout něčeho, co se na této škole ještě nepovedlo. Jsem ráda, že jsem tady mohla pokračovat v disciplíně, která mě baví, dosáhnout cíle a být za něj oceněna.“ A pak už následovalo chutné občerstvení, které si všichni členové výpravy zaslouženě užili. Již nyní se těšíme na běžeckou ligu 2018 a doufáme, že se zúčastní větší počet našich žáků a budeme slavit další úspěchy.