4. září - začínáme

Jako na všech školách, tak i u nás začal nový školní rok. Žáci čtvrtých ročníků odjeli již v neděli odpoledne na odbornou praxi u Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov, kde stráví celý týden. Žáci druhého a třetího ročníku přijeli tradičně již v neděli večer, aby zahájili nový školní rok ranním budíčkem.

V pondělí ráno se před branou školy v hloučkách trousí žáci prvního ročníku, většinou společně s rodiči, protože je připravena i seznamovací schůzka. Nejprve společná část v sále Na Písku a pak už s jednotlivými třídními učiteli a veliteli čet. Velitel školy rodičům mimo jiné řekl: „Byl bych rád, aby vaši synové a dcery zůstali ve škole co nejdéle, ideálně až do úspěšného ukončení studia maturitou. Říkám to po zkušenostech z minulých let, kdy někteří odcházejí po dvou dnech nebo se nevrátí po prvním víkendu. Podpořte je, ať vydrží. Je to náročné.“

Slova velitele žáci poznají již v prvním dlouhém dni. Pro všech 128 nováčků to znamená nejdříve projít branou školy, na Domově mládeže odevzdat vyplněné formuláře, vyzvednout výstrojní materiál a jít se ubytovat. Nemůžou vynechat ani všemi oblíbenou návštěvu holiče, který upraví účes. Následuje návštěva ošetřovny a výdej dalšího materiálu. Poté je čeká náročný adaptační proces.

Lucie Vašáková, DiS.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg