Létat, nebo skákat? Obojí bude možné.

Dne 11. ledna 2017 se uskutečnilo setkání ke spolupráci naší školy s Letištěm Moravská Třebová. Jednání se zúčastnili jak zástupci Letiště Moravská Třebová, tak zástupci Aeroklubu ČR. Díky spolupráci se budou moci žáci zúčastnit základního kurzu parašutismu a kurzu bezmotorového létání. Oba kurzy jim mohou pomoci v budoucí kariéře u Armády České republiky. Myšlenka obnovit spolupráci vznikla od konání mistrovství Evropy v akrobatickém létání na místním letišti.

Jednání přijel osobně podpořit i pilot světové série Red Bull Air Race medailista z ME i MS v akrobatickém létání Martin Šonka a armádní mistr světa, medailista z MS i ME v parašutismu Jiří Gečnuk. Samozřejmě jsme využili jejich přítomnost ve škole a proběhla beseda se žáky. Žákyně 3. ročníku Anna Jančíková k této besedě podotkla: „Moje očekávání tahle beseda splnila. Stála jsem o spolupráci s letištěm už dlouho a doufám, že se díky para-výcviku a létání lépe připravím na svou kariéru u armády.“ Žák 1. ročníku Tomáš Bár dodal: „Mně se moc líbilo, jak Martin Šonka vzpomínal na první zkušenosti z letiště ve Starém Městě a na jeho prvním let a samozřejmě na jeho zkušenosti jako vojenského pilota. Jednou bych chtěl být tak dobrý pilot jako on.“

Děkujeme všem hostům, že navštívili naši školu a podpořili žáky. Těšíme se na další spolupráci. Jsme rádi, že můžeme nabízet nové aktivity, které zatraktivní studium i novým zájemcům.

text: nadpraporčík Tomáš Reimer

00.jpg 01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg